Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. októbra 2006

Do zdravotníctva by malo na budúci rok ísť 87,2 mld. SkZdravotníctvo by malo na budúci rok disponovať zdrojmi v celkovej výške 87,2 mld. Sk, čo je v porovnaní s týmto rokom viac o 9,5 %. Vyplýva to z návrhu štátneho rozpočtu, ktorý v stredu ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) - Zdravotníctvo by malo na budúci rok disponovať zdrojmi v celkovej výške 87,2 mld. Sk, čo je v porovnaní s týmto rokom viac o 9,5 %. Vyplýva to z návrhu štátneho rozpočtu, ktorý v stredu schválila vláda. Ako sa v návrhu uvádza, z celkovej sumy by 83,4 mld. Sk malo pochádzať zo zdravotných poisťovní.

Pri predpokladanom počte 3 025 154 poistencov štátu by mal na budúci rok štát zaplatiť na poistnom 27,2 mld. Sk. Ekonomicky aktívni poistenci by do zdravotných poisťovní mali odviesť spolu takmer 55,6 mld. Sk. V budúcom roku, tak ako po nasledujúce dva roky, by sa mali zvyšovať príjmy aj výdavky zdravotných poisťovní, pričom rozpočet predpokladá, že má rásť aj prebytok v ich hospodárení. Na budúci rok by mal dosiahnuť 325 mil. Sk.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VLÁDA: Podľa rozpočtu každý Slovák zaplatí na pokutách 107 korún
<< predchádzajúci článok
Český kabinet schválil demisiu,premiér ju odovzdá prezidentovi

Do zdravotníctva by malo na budúci rok ísť 87,2 mld. Sk - diskusné fórum čitateľov