14. decembra 2011

Dobrí Anjeli rozdrvili chorvátsky Gospič

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice v stredajšom stretnutí 10. kola základnej C-skupiny Európskej ligy 2011/12 rozdrvili chorvátsky tím Gospič Croatia Osiguranje 106:66 (61:34). ...

dobri anjeli KOŠICE 14. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice v stredajšom stretnutí 10. kola základnej C-skupiny Európskej ligy 2011/12 rozdrvili chorvátsky tím Gospič Croatia Osiguranje 106:66 (61:34).

Pre zverenky Štefana Sviteka to bolo posledné tohtoročné euroligové vystúpenie, najbližšie sa pod európskymi košmi predstavia znova doma v Infiniti aréne proti talianskemu družstvu CB Taranto až 11. januára 2012.

Výsledok - streda:

Good Angels Košice (SR) - Gospič Croatia Osiguranje (Chor.) 106:66 (29:18, 32:16, 27:17, 18:15)

Zostava a body Košíc: Vieruová 20, McCrayová 19, Kupčíková 18 (7 blokov), Lawlessová 9, Bojovičová 2 (Pedersenová 18, Sverrisdóttirová 9, Pindrochová 4, Jurčenková 3, Čarnoká a Hricková po 2, Némethová 0)
Najviac bodov Gospiča: Mandirová 21, Ivezičová 15, McBrideová 9
TH: 34/32 - 21/16, fauly: 20 - 23, trojky: 2 - 6

Skóre duelu otvorili dvojkou hostky, ale od úvodu vynikajúco hrajúce Košice viedli na konci 4. min 14:7.

Gospič ešte 5-bodovou šnúrou znížil, to však bolo z jeho strany v celom súboji takmer všetko. Dvojciferný náskok získali zverenky Štefana Sviteka na konci prvej štvrtiny (23:13), ešte v tejto časti hry bolo aj 29:15, v závere trojkou znížila Ivezičová. V ďalšom priebehu prvého polčasu utešene narastal rozdiel v skóre v prospech Good Angels. Po trojke Sverrisdóttirovej v 15. min bolo 43:25, na konci 16. min už o 20 bodov 47:27.

Až 30-bodový náskok 69:39 získali domáce v 23. min, o pár sekúnd neskôr viedli 73:39. Do konca tretej štvrtiny nastrieľali Košice až 88 bodov, v zostávajúcich minútach bola nezodpovedaná iba otázka pokorenia stobodovej hranice. Tú košom na 100:64 v 38. min "zlomila" Američanka Pedersenová.

Hlasy
Štefan Svitek (tréner Košíc): "O stovke som pred zápasom ani nesníval. Súperky nepatria medzi slabé tímy, vedia byť veľmi nebezpečné. My sme však ukázali našu silu. Rozhodujúci bol prvý polčas, v druhom sme potvrdili náš dobrý výkon."

Stipe Bralič (tréner Gospiča): "Košice podali excelentný výkon, a tak o ich víťazstve nebolo pochýb. Vedeli sme o ich silných stránkach, no napriek tomu nás na palubovke prevýšili svojou agresivitou a obranou."

Ďalšie stredajšie zápasy v C-skupine
Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) - Rivas Ecópolis (Šp.) 79:76 (21:18, 23:12, 16:23, 19:23)