Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. decembra 2006

Dobročinné adventné akcie slovenských evanjelikovAdventný veniec pre košických bezdomovcov z novootvoreného nízkoprahového zariadenia sociálnych služieb na Kukučínovej ulici a ďalšie vianočné ozdoby na stromčeky a do interiérov tohto ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Adventný veniec pre košických bezdomovcov z novootvoreného nízkoprahového zariadenia sociálnych služieb na Kukučínovej ulici a ďalšie vianočné ozdoby na stromčeky a do interiérov tohto objektu, budú dnes, v predvečer druhej adventnej nedele, zhotovovať členky Evanjelického a.v. cirkevného zboru Košice – Terasa. Mieste veriace chcú i takto, symbolicky, vyjadriť svoju podporu ľuďom bez domova a sú pripravené zapojiť sa v prípade potreby i do iných foriem konkrétnej pomoci bezdomovcom.

Toto však nie je jediná dobročinne ladená aktivita členov tohto najmladšieho evanjelického cirkevného zboru na Slovensku počas tohtoročného adventu. Už v uplynulých dňoch si mnohí prevzali vianočné pohľadnice s adresami sociálne slabších rodín z obvodu Košice II. a pre deti pripravia vianočné darčekové balíčky. Nadviažu tak na predvianočnú obyčaj, keď v predošlých rokoch podobne obdarúvali deti z detských domovov.

Ušľachtilé, adventom motivované dobročinné aktivity, adresujú v týchto dňoch bezdomovcom, deťom z chudobnejších rodín, ale i obyvateľom domovov sociálnych služieb členovia cirkevných zborov aj inde na Slovensku.

V Domove dôchodcov - Stredisku evanjelickej diakonie v Trnave sú, podľa informácií jeho pracovníčky Ruženy Srdošovej, v týchto decembrových dňoch častými hosťami najmä mladí ľudia. Obyvateľov tohto domova už koncertom – pásmom z evanjelických adventných a vianočných piesní a kolied, potešili mladí členovia ekumenického speváckeho zboru . Babičky i deduškovia v domove evanjelickej diakonie v Trnave sa tešia na dvadsiaty decembrový deň, kedy im chvíle pri stromčeku prídu spríjemniť koncertom žiaci z cirkevnej školy.

Mladí muži - obyvatelia Domu na polceste v stredisku Evanjelickej diakonie vo Veľkom Slavkove sú nielen počas adventu, ale v priebehu celého roka adresátmi finančných darov od dobrých ľudí z celého Slovenska.

“K tým, ktorí nám takto pomáhajú, je nasmerované aj naše adventné poďakovanie. V našom Dome na polceste je teraz 22 mladých mužov, ktorí k nám prišli z detských domovov ale i bezdomovcov – a 14. decembra sa spolu predstavia v programe pre našich darcov. Majú kapelu, sú medzi nimi i skladatelia, tanečníci a dokonca i výtvarníci, takže okrem spevu a hudby chystáme v medzinárodnom mládežníckom stredisku ICHTYS vo Veľkom Slavkove aj výstavu malieb a kresieb našich obyvateľov,“ povedal Stanislav Gurka, vedúci Domu na polceste vo Veľkom Slavkove.

Predvianočné podporné dobročinné akcie členov ECAV na Slovensku smerovali v tomto roku aj do zahraničia . Ako informovala Marta Lipovská z referátu osobitnej pomoci Ústredia evanjelickej diakonie v Bratislave, v uplynulých dňoch odovzdali spolu s kolegyňou Szilviou Buzalovou výnos so zbierky, ktorú usporiadali evanjelické a.v. cirkevné zbory na Slovensku pre deti z materskej školy v rumunskom Nadlaku, pretože objekt, ktorý im slúži je v havarijnom stave. V Nadlaku odovzdali výnos zo zbierky seniorovi Jurajovi Bálintovi zo Slovenského evanjelického luteránskeho seniorátu v Rumunsku.

Agentúre SITA poskytla informácie tajomníčka pre mediálnu komunikáciu Generálneho biskupského úradu ECAV na Slovensku Eva Bombová.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V pondelok U ombudsmana dvere dokorán
<< predchádzajúci článok
Pred tropickou búrkou evakuujú obyvateľov na Filipínach

Dobročinné adventné akcie slovenských evanjelikov - diskusné fórum čitateľov

lll12.12. 12:57:53