Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

26. februára 2019

Dobrovoľníkom implantovali podkožný čip, ktorým môžu aj platiťVeľtrh Mobile World Congress, organizovaný španielskou bankou Sabadell.Zdieľať
Veľtrh Mobile World Congress, organizovaný španielskou bankou Sabadell. Foto: TASR/AP
 
Barcelona 26. februára (TASR) - Dobrovoľníkovi na veľtrhu v španielskej Barcelone implantovali v pondelok na pódiu podkožný čip, pokým iný muž, ktorý už tento zákrok podstúpil, predviedol, ako pomocou takéhoto čipu a smartfónu realizuje platbu.


Edgar Pons uviedol, že sa rozhodol pre zavedenie podkožného čipu RFID (Vysokofrekvenčná identifikácia, z anglického Radio Frequecy IDentification), pretože si ním bude môcť otvoriť dvere na svojom dome. Takýto čip totiž slúži podobne ako čiarové kódy na bezkontaktnú komunikáciu na krátku vzdialenosť.

"Je to pre mňa veľmi užitočné, pretože budem mať automatický dom," povedal Pons podľa agentúry Reuters. Motivoval ho tiež fakt, že čip si bude môcť ľahko vybrať.

Keď podstupoval zákrok, Alex Rodríguez Vitello, výskumník z barcelonskej technologickej firmy Alpha, vysvetlil, že čip je veľký ako jedno či dve zrnká piesku a je potiahnutý biokompatibilným materiálom, aby ho telo časom neznehodnotilo.

Počas prezentácie na veľtrhu Mobile World Congress, organizovanom španielskou bankou Sabadell, iný muž, ktorý už mal čip implantovaný, uskutočnil platbu tak, že si priložil svoj smartfón na miesto, kde sa nachádzal.

"Videli sme, ako by mohla vyzerať budúcnosť platieb," uviedla Anna Puigoriolová, manažérka finančných služieb v banke Sabadell.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváka R. Kellyho prepustili po zaplatení časti kaucie z väzby
<< predchádzajúci článok
Česká speváčka Lucie Bílá sa pochválila snubným prsteňom, zásnuby vraj tajila dva roky