Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. apríla 2013

Dôchodcovia prišli o tisíce eur, zlodej si otvoril kľúčomO tisíce eur prišli dôchodcovia, ktorým do domu vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen zavítal neznámy zlodej. Ten sa ani veľmi nemusel namáhať, otvoril si ľahko dostupným ...Zdieľať
peniaze euro BRATISLAVA/ZVOLEN 29. apríla (WEBNOVINY) - O tisíce eur prišli dôchodcovia, ktorým do domu vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen zavítal neznámy zlodej.


Ten sa ani veľmi nemusel namáhať, otvoril si ľahko dostupným kľúčom. Pravým kľúčom, ktorý bol zavesený na plote, si otvoril bránu, vošiel do dvora a bez použitia násilia sa dostal aj do domu.

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, so sebou si odniesol obálky s peniazmi, škody presiahli viac ako 8 400 eur. Páchateľovi za túto krádež hrozí trest na tri až desať rokov.

Dôchodcovia v tomto prípade doplatili na svoju neopatrnosť. Polícia pravidelne upozorňuje ľudí, aby si kľúče nenechávali v poštových schránkach, v kvetináčoch, pod rohožkou alebo zavesené vedľa dverí. Väčšie sumy nie je vhodné nechávať doma, varuje Faltániová. V Banskobystrickom kraji v prvom štvrťroku policajti zaevidovali 448 krádeží, z toho takmer tretina sú vlámania do bytov, domov a chát. Takmer 40 prípadov objasnili a páchateľa vypátrali, no nie vždy sa okradnutí dočkajú späť svojich peňazí či cenností.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za prácou by zo Slovenska odišla polovica obyvateľov
<< predchádzajúci článok
Hlina by odstúpil z volieb do VÚC, ak by vyhrávala Beňová