Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. decembra 2020

Dôchodkyňa kričala o pomoc z posledných síl, zachránili ju privolaní policajtiPolicajti z Bánoviec nad Bebravou zachránili život 87-ročnej starenke z Dolných Naštíc (okres Bánovce n/Bebravou). Ženu našli vďaka spolupráci so starostkou v byte kričiac o pomoc. Vysilená dôchodkyňa ...Zdieľať
133960813_1266822277029639_6048284555751781715_o 676x499 29.12.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti z Bánoviec nad Bebravou zachránili život 87-ročnej starenke z Dolných Naštíc (okres Bánovce n/Bebravou). Ženu našli vďaka spolupráci so starostkou v byte kričiac o pomoc. Vysilená dôchodkyňa skončila v nemocnici.


Ako informuje trenčianska polícia na svojej sociálnej sieti, na obvodnom oddelení v Bánovciach prijali naliehavý telefonát od starostky obce Dolné Naštice Ľubomíry Kasalovej. Tá uviedla, že bola skontrolovať staršiu obyvateľku obce, ktorá nezdvíha synovi telefón a z jej obydlia je počuť volanie o pomoc. „Policajti išli toto oznámenie okamžite preveriť. Cez okno spozorovali na zemi ležiacu staršiu ženu, ktorá sa nehýbala a zúfalo kričala o pomoc,“ uviedla polícia.

Keďže bol ohrozený život a zdravie obyvateľky bytu, policajti v zmysle zákona využili oprávnenie na otvorenie bytu. „V kuchyni na podlahe našli úplne vyčerpanú 87-ročnú starenku. Okamžite privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ju odviezla do Fakultnej nemocnice v Trenčíne,“ informovala polícia s tým, že jej zranenia si vyžiadali hospitalizáciu.

„Vďaka spolupráci pani starostky, ktorá komunikovala so synom zranenej ženy, a jej okamžitej reakcii sa starenku policajtom podarilo včas zachrániť a odovzdať do opatery lekárov,“ dodala trenčianska polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodkyňa kričala o pomoc z posledných síl, zachránili ju privolaní policajti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči zasahovali pri požiari domu v Abramovej, zahynula jedna osoba
<< predchádzajúci článok
Foto a video: Chorvátsko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy bolo cítiť aj na Slovensku

Dôchodkyňa kričala o pomoc z posledných síl, zachránili ju privolaní policajti - diskusné fórum čitateľov