Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. januára 2021

Dolný Kubín je zaradený medzi „horšie“ okresy, ale primátor má iné čísla ako prezentoval MatovičDolnokubínska samospráva poukazuje na rozdielne údaje z celoplošného skríningu na ochorenieZdieľať
vz6_4078 676x444 28.1.2021 (Webnoviny.sk) - Dolnokubínska samospráva poukazuje na rozdielne údaje z celoplošného skríningu na ochorenie COVID-19. Podľa vládou zverejnených výsledkov má okres Dolný Kubín mieru pozitivity 1,06 percenta a je zaradený do ďalšieho kola testovania. Podľa primátora Jána Prílepka však v Dolnom Kubíne disponujú informáciami o priemernej pozitivite na úrovni 0,8 percenta.


„V rámci mesta Dolný Kubín bol priemer len na úrovni 0,52 percenta a v okolitých obciach celého okresu sa tiež vôbec nelíšil a bol na úrovni 0,54 percenta. Vyššie čísla boli podľa zverejnených údajov iba vo firmách a mobilných odberových miestach, avšak aj po ich započítaní sa celkový priemer posunul len na 0,805 percenta," uviedol Prílepok.

Oficiálny výsledok 1,06 percenta bol pre samosprávy v Dolnom Kubíne prekvapením. „Ak to nie je vyslovene chyba, znamenalo by to, že máme v našom okrese malé, ale silne ohnisko nákazy, o ktorom momentálne nie sme informovaní a nemôžeme tak vykonať žiadne kroky, ktorými by sme nepriaznivú situáciu pomohli eliminovať a ochrániť tak zdravie našich obyvateľov," dodal Prílepok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dolný Kubín je zaradený medzi „horšie“ okresy, ale primátor má iné čísla ako prezentoval Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O prácu v cestovnom ruchu už pre koronakrízu prišli stovky ľudí, podnikatelia sú na hranici existencie
<< predchádzajúci článok
Parlament schválil novú Bezpečnostnú stratégiu SR, mala by zvýšiť pripravenosť ozbrojených síl

Dolný Kubín je zaradený medzi „horšie“ okresy, ale primátor má iné čísla ako prezentoval Matovič - diskusné fórum čitateľov