Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. mája 2019

Domácnosti budú môcť v utorok žiadať o poukážky na kotly na biomasuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 14. mája (TASR) - Vo ôsmom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) Zelená domácnostiam II, ktoré bude otvorené v utorok popoludní o 15.00 h, budú môcť domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na kotly na biomasu v celkovej sume 800.000 eur. Uviedol to manažér komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič.


Informoval o tom, že o týždeň nato 21. mája bude nasledovať kolo na slnečné kolektory v celkovej sume 700.000 eur. Do septembra 2019 plánuje SIEA podľa zverejneného harmonogramu vyhlásiť spolu 20 kôl. SIEA v siedmom kole projektu Zelená domácnostiam II otvorenom 7. mája vydala 265 poukážok na inštaláciu tepelných čerpadiel.

Národný projekt Zelená domácnostiam II je financovaný prostredníctvom operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 megawattov (MW).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strana rómskej koalície stiahne svojho kandidáta v prospech P. Polláka
<< predchádzajúci článok
SNEH V MÁJI? Niektoré miesta Slovenska sa prebudili do zimného rána

Domácnosti budú môcť v utorok žiadať o poukážky na kotly na biomasu - diskusné fórum čitateľov