Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. novembra 2010

Domov 10-ročnej mamičky vyšetrovala sociálkaPodmienky, v ktorých býva desaťročná matka z Rumunska, sa stali predmetom vyšetrovania sociálnych pracovníkov. Rozhodovali o tom, či rodina žije vo vyhovujúcom prostredí a či ...Zdieľať
tehotna Foto: SITA, APBRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) - Podmienky, v ktorých býva desaťročná matka z Rumunska, sa stali predmetom vyšetrovania sociálnych pracovníkov. Rozhodovali o tom, či rodina žije vo vyhovujúcom prostredí a či novorencovi poskytuje dostatočnú starostlivosť. Úradníci juhošpanielskeho mestečka Lebrija tiež skúmajú, kedy presne dievča do krajiny prišlo a prečo nenavštívilo doktora už dávnejšie pred tým, ako minulý týždeň v nemocnici porodilo.


Vyjadrenie predstaviteľov mesta neposkytlo presné detaily o skromnom príbytku, kde momentálne rodina pozostávajúca z desaťročného dieťaťa, jej matky a dcéry žije. Neobsahovalo ani informácie o tom, či sa vyskytli nejaké problémy pri lekárskej prehliadke, ktorú mladej mamičke a jej dcére zabezpečili. Podľa ich slov však v prípade akýchkoľvek problémov zakročia a zaistia im dostatočnú ochranu.

Desaťročné dievča porodilo na juhu Španielska minulý týždeň. Pôrod nesprevádzali žiadne komplikácie a rodička i jej potomok sú zdraví. Odborníci napriek tomu varujú, že keďže mladé rodičky sú stále vo vývoji, ich tehotenstvo je vždy vysoko rizikové. Tínedžerky často rodia predčasne a ich potomkovia v mnohých prípadoch umierajú do jedného roka života. S nezvyčajným prípadom si nevedia rady ani príslušné úrady. Tie sa rozhodujú, či nechajú novorodenca v opatere rodiny. Pohlavný styk s osobou do 13 roku života je totiž klasifikovaný ako zneužívanie detí. Otec je však cudzinec a nezdržiava sa v Španielsku, navyše taktiež spadá do kategórie osôb do 13 rokov. Zákony v Rumunsku umožňujú dievčatám vydávať sa od 18 roku života, prípadne po 16 roku so súhlasom rodičov. V rómskych komunitách v Rumunsku sa však dievčatá napriek nezákonnosti vydávajú už počas puberty, pričom ich manžel býva len o niekoľko rokov starší. Stará mama sa z vnúčaťa veľmi teší a nerozumie, prečo tento pôrod niekoho môže šokovať.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mesto Bratislava zanechá dlh 30 - 35 mil. €
<< predchádzajúci článok
PMÚ odobril získanie kontroly Penty nad Iglotexom