Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Dopravná aplikácia poradí Viedenčanom, či majú využívať autoAž 41 percent Viedenčanov nevlastní osobné auto. V porovnaní so spolkovými krajinami Rakúska je to jednoznačne najvyšší podiel. Priemerne stojí jedno auto vo Viedni nevyužívané viac ako 23 hodín ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 17. júna (WBN/PR) - Až 41 percent Viedenčanov nevlastní osobné auto. V porovnaní so spolkovými krajinami Rakúska je to jednoznačne najvyšší podiel. Priemerne stojí jedno auto vo Viedni nevyužívané viac ako 23 hodín denne. Hlavnými dôvodmi je neustále sa rozrastajúca sieť mestskej hromadnej dopravy a rad alternatívnych možností mobility.


Stále viac obyvateľov dunajskej metropoly kombinuje rozmanitú ponuku mestskej dopravy. Na bicykli jazdia na veľmi krátke vzdialenosti, na dlhšie trasy využívajú metro, električku alebo autobus, predovšetkým do a z práce a cez víkendy výpožičnú službu tzv. car-sharing na výlety.

Vlastniť auto sa pre Viedenčanov stáva preto menej nevyhnutné. Či sa obyvateľom Viedne oplatí ešte využívať vlastné auto na mestskú prepravu alebo či je výhodnejšie cestovať flexibilne a kombinovať verejnú dopravu, zdieľanie áut, výpožičnú službu bicyklov Citybike a podobne, vyráta záujemcom nový online nástroj, ktorý prináša dopravný podnik Wiener Linien a Rakúsky dopravný klub VCÖ. Stačí zadať základné údaje o osobnom automobile a denných, týždenných alebo mesačných jazdách a záujemci prostredníctvom online výpočtu už na prvý pohľad zistia, či sa im vlastné auto vôbec oplatí využívať a vlastniť.

Tzv. poradcu na výpočet mobility nájdu Viedenčania na tomto linku Wiener Linien. Okrem mobilného online poradcu ponúka stránka aj mnoho užitočných informácií k téme multimodality alebo o tzv. viedenskej mobilnej karte, ktorá okrem predplatného lístka na mestskú hromadnú dopravu ponúka bonus v podobe alternatívnych spôsobov prepravy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novým štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR je Ivan Lesay
<< predchádzajúci článok
MetLife je opäť držiteľom slovenského rekordu

Dopravná aplikácia poradí Viedenčanom, či majú využívať auto - diskusné fórum čitateľov