Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2011

Dopravné obmedzenia v Poprade potrvajú do novembraNa krátkom úseku cesty I/67, ktorá predstavuje jednu z najvýznamnejších komunikácií v meste Poprad rekonštruuje Slovenská správa ciest hneď tri úseky. ...Zdieľať
poprad Ilustračné foto. Foto: SITA/Rastislav OvšonkaPOPRAD 13. apríla (WEBNOVINY) – Na krátkom úseku cesty I/67, ktorá predstavuje jednu z najvýznamnejších komunikácií v meste Poprad rekonštruuje Slovenská správa ciest hneď tri úseky.


Prvé dopravné obmedzenie čaká na vodičov na horskom priechode Dubina, kde bude od 18. apríla až do 30. júna úplná uzávierka cesty. Cestári tu budú pokračovať v oprave cesty, ktorej časť sa zosunula po minuloročných povodniach.

„Na stavbe sa bude robiť oporný múr v hornej časti, úpravy zvodidiel, cestného telesa a natiahne sa nový živičný kryt,“ informovala SITA hovorkyňa Slovenskej správy ciest Iveta Fedorová. Obchádzková trasa pre osobné motorové vozidlá do 3,5 tony a autobusy bude viesť cez obec Spišské Bystré.

Ďalšie obmedzenia sú na úseku cesty I/67 na Štefánikovej ulici, od železničného podjazdu až po privádzač na diaľnicu. Cestári tu pokračujú v rekonštrukcii a rozširovaní asi 1,5 km úseku cesty z dvojprúdovej na štvorprúdovú. Stavebné práce vykonávajú cestári za plnej prevádzky. Časť dopravy je presmerovaná na dočasnú panelovú vozovku. Výstavba tejto cesty je aj príčinou trvalej uzávierky časti Kežmarskej ulice v Poprade, ktorá potrvá do konca mája.

Podľa Fedorovej práce na rozširovaní cesty I/67 v meste Poprad pokračujú podľa harmonogramu a celá stavba by mala byť ukončená do konca októbra tohto roka. Tretím výrazným obmedzením pre vodičov na ceste I/67 je kompletná rekonštrukcia mosta ponad Studený potok v obci Veľká Lomnica. Doprava riadená svetelnou signalizáciou je vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu. Cesta je dôležitou spojnicou medzi Popradom a Kežmarkom. V čase rannej a popoludňajšej dopravnej špičky sa tu tvoria kolóny. Čiastočná uzávierka cesty na tomto úseku potrvá do konca novembra tohto roku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopyt po benzíne v USA minulý týždeň klesol o 1,8 %
<< predchádzajúci článok
FN v Nitre povedie K. Koleják, FN v Trnave G. Pavelek

Dopravné obmedzenia v Poprade potrvajú do novembra - diskusné fórum čitateľov