Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2007

Dôvera Američanov v Kongres pokleslaZa menej ako šesť mesiacov sa Kongres USA pod vedením demokratov stal ešte menej populárnym ako prezident George W. Bush, vyplýva to z prieskumu, ktorý vo štvrtok zverejnil Gallupov inštitút. Podľa ...Zdieľať

WASHINGTON 22. júna (WEBNOVINY) - Za menej ako šesť mesiacov sa Kongres USA pod vedením demokratov stal ešte menej populárnym ako prezident George W. Bush, vyplýva to z prieskumu, ktorý vo štvrtok zverejnil Gallupov inštitút. Podľa neho iba 14 percent Američanov úplne dôveruje Kongresu, čo je najnižšia dôvera v túto inštitúciu v celej histórii prieskumov. Dôvera Američanov v úrad prezidenta je na úrovni 25 percent, zatiaľ čo politiku súčasného prezidenta Georgea W. Busha schvaľuje 32 percent opýtaných. Ku koncu druhého volebného obdobia sa dôvera v prezidenta Busha odráža od nesúhlasných postojov americkej verejnosti k vojne v Iraku a od politických škandálov, ktoré postihli jeho administratívu.

Aj prieskum zverejnený Newsweekom poukázal na pokles dôvery v Kongres. Len 25 percent opýtaných schvaľuje to, čo robia zákonodarcovia. Bush získal na svoju stranu o jedno percento opýtaných viac. "Americký ľud je na nás, demokratov a republikánov, nahnevaný, pretože nerobíme to čo máme," povedal vo štvrtok líder Senátu, demokrat Harry Reid. "Republikáni nás úspešne brzdia a blokujú zákony, ktoré chceme presadiť," posťažoval sa novinárom demokrat Dick Durbin a dodal: "Tak to v skutočnosti je."

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V iných krajinách sa stali horšie veci ako Stalinove čistky
<< predchádzajúci článok
Raketoplán má veľa možností pristáť, ani jednu ideálnu