Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júna 2021

Drucker vyzýva Hegera konať, lebo z vojen medzi Matovičom a Sulíkom sa podnikatelia nenajedia (video)Zodpovednosť za žaloby zo strany Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) z dôvodu pandémie a lockdownu ponesie podľa ...Zdieľať
tomas drucker 1 676x451 9.6.2021 (Webnoviny.sk) - Zodpovednosť za žaloby zo strany Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) z dôvodu pandémie a lockdownu ponesie podľa predsedu strany Dobrá voľba Tomáša Druckera súčasný premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Metafory a krasorečenia nestačia


Dôvodom je podľa Druckera absencia odškodňovacieho zákona pre podnikateľov. Drucker to povedal počas stredajšej tlačovej besedy pred Úradom vlády.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Je najvyšší čas, aby ste zasiahli, pán premiér. Lebo nestačia len metafory a krasorečenia, ale treba konať. Celý problém, ktorý máme na Slovensku, je z jedného jediného dôvodu. Z pomstychtivosti Igora Matoviča (OĽaNO - pozn. SITA) a žabomyších vojen medzi Matovičom a Sulíkom (Richard Sulík, SaS – pozn. SITA). Ale z toho sa podnikatelia naozaj ani trošku nenajedia,“ povedal Drucker.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vláda len sľubuje


Šéf strany Dobrá voľba poukázal na to, že minulý týždeň bola voči Slovensku podaná prvá žaloba podnikateľov na ESĽP. Reaguje na lockdown, ktorý bránil časti podnikateľov v práci.

„Som absolútne šokovaný z toho, ako nikto nekričí. Ako sú všetci ticho a s naším odškodňovacím zákonom pre našich podnikateľov, pre ľudí, ktorí mnohí utrpeli v dôsledku pandemických opatrení sa nič nedeje,“ dodal Drucker.

Drucker je sklamaný  aj z toho, že za podnikateľov žiadna koaličná strana nebojuje. Podľa neho vláda už rok sľubuje, že s odškodňovacím zákonom pre podnikateľov príde, ale nič sa neudialo.

„Podnikatelia sú tí, ktorí prevzali na seba mnohé riziká a rozhodli sa, že si chcú zarobiť a zamestnávať ľudí. Sú to ľudia, ktorí prinášajú zdroje a peniaze nášmu rozpočtu na to, aby sme mali dobré zdravotníctvo a sociálnu starostlivosť,“ povedal Drucker.


Zdroj: Webnoviny.sk - Drucker vyzýva Hegera konať, lebo z vojen medzi Matovičom a Sulíkom sa podnikatelia nenajedia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ECO – INVESTMENT rozširuje papierenskú výrobu v slovinskej Palome
<< predchádzajúci článok
Cestovné kancelárie sa dočkajú od štátu finančnej pomoci, potrebovať budú približne 60 miliónov eur

Drucker vyzýva Hegera konať, lebo z vojen medzi Matovičom a Sulíkom sa podnikatelia nenajedia (video) - diskusné fórum čitateľov