Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. septembra 2018

Druhý najväčší akcionár Kofoly, CED Group, predáva celý svoj podielDruhý najväčší akcionár nápojového koncernu Kofola ČeskoSlovensko predáva celý svoj zvyšný podiel.Zdieľať
Foto: wikimedia.org
Praha 19. septembra (TASR) - Druhý najväčší akcionár nápojového koncernu Kofola ČeskoSlovensko predáva celý svoj zvyšný podiel.


Firma CED Group, kontrolovaná poľskou investičnou skupinou Enterprise Investors, sa zbaví všetkých svojich akcií Kofoly. V rámci transakcie predá 2.768.445 akcií, čo zodpovedá 12,42 % základného kapitálu Kofoly, oznámila v stredu firma. Najväčším akcionárom Kofoly je spoločnosť Aetos, a. s., ktorá vlastní 68 % akcií.

CED Group uskutoční predaj akcií prostredníctvom zrýchleného úpisu akcií (accelerated bookbuilding, ABB). Upisovanie sa otvorilo okamžite po oznámení a uzavrieť by sa malo 20. septembra.

Akcia Kofoly na pražskej burze v stredu oslabila o 0,74 % na 268 Kč (10,54 eura). Informácia o predaji bola zverejnená po skončení obchodovania na pražskej burze.

Predaj balíka akcií Kofoly zapadá do stratégie Enterprise Investors postupne odísť z firmy. Ešte v polovici vlaňajška investičná spoločnosť vlastnila 37,28 % akcií Kofoly a svoj podiel postupne znižovala.

(1 EUR = 25,434 CZK)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Udalosti vzniku ČSR mapuje aj výstava Štátnej vedeckej knižnice
<< predchádzajúci článok
O post primátora Čadce sa uchádza päť kandidátov

Druhý najväčší akcionár Kofoly, CED Group, predáva celý svoj podiel - diskusné fórum čitateľov