05. novembra 2017

Dukla Trenčín porazil Liptovský Mikuláš až po predĺžení

Trenčania sa tešia po góle Marcela Hossu (vľavo),

archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 5. novembra (TASR) - Dnes boli na programe zápasy 19. kola najvyššej slovenskej hokejovej ligy Tiposport liga.

HK Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp

HK Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 38. Mikula (Bezúch, Ölvecký), 65. Starosta (Hecl, Hossa) - 1. Kriška (Uram). Rozhodovali: Kubuš, Fridrich – Šefčík, Junek, vylúčení: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2086 divákov

Trenčín: Valent – Starosta, Romančík, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Kozák – Bezúch, P. Ölvecký, Sojčík – T.Varga, M. Hecl, Marcel Hossa – Gašparovič, R.Dlouhý, O.Mikula – Špankovič, J. Švec, D.Hudec – Pardavý ml.

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Pacalaj, Suchý, D.Devečka, J.Nemec – Kriška, M.Sukeľ, Uram – Rud.Huna, Langhammer, Spilár – B.Rapáč, Piatka, J.Sukeľ – Števuliak, A.Lištiak, A.Laco

Hostia spod Tatier začali na trenčianskom ľade ideálne. Už po 31 sekundách vybojoval puk Uram. Prihral ho Kriškovi, ktorý obstrelil Valenta. Liptáci boli v úvodných minútach aktívnejší. Druhý gól mohol pridať o tri minúty Langhammer. Jeho zakončenie brankár Dukly dokázal pokryť. Neskôr nebolo úspešné ani zakončenie v podaní Hunu. Domácich naštartovali dve presilovky po sebe. Počas nich vynikol gólman Košarišťan, keď zmaril šancu Hecla a neskôr aj Bezúcha. Na opačnej strane klziska v prečíslení troch na dvoch nebol úspešný ani Kriška, keďže puk napálil do stredu bránky.

Trenčania sa nevedeli dostať do tempa ani v druhej tretine. Pridať druhý úspech Liptákov mohol Sukeľ, no v dobrej pozícii medzi kruhmi nedokázal nájsť medzierku v brankárovej výstroji. V polovici zápasu neprepálil Valenta ani Suchý po spolupráci s Uramom. Následne betón brankára zachránil pred istým gólom v podaní M. Sukeľa. V 34. min chcel využiť medzeru v zadných radoch vojakov Huna. Predral sa až do bekhendového zakončenia. Blafák sa mu však nevydaril. Trenčanom sa podarilo presadiť v závere tretiny pri vylúčení Nádašdiho. Pohotovú strelu Bezúcha tečoval Mikula.

Záverečná tretina sa niesla v snahe Trenčanov o strelenie víťazného gólu. V 49. min bol k nemu po strele Gašparoviča blízko Mikula. V snahe trafiť odkrytú časť bránky sa puk odrazil od žŕdky. O dve minúty Košarišťanom vyrazený puk nedokázal do siete dopraviť Sojčík. Onedlho Mikulov teč iba tesne minul ľavú žŕdku. Dve minúty pred naplnením riadneho hracieho času mohol rozhodnúť Huna. Jeho pokus vypadol Valentovi, ale kotúľal sa len povedľa bránky.

Rozhodnutie napokon priniesla až posledná minúta predĺženia. Hecl prihral puk Starostovi a ten nemal problém rozhodnúť o tom, že dva body zostanú na Sihoti.

Hádzaná: Tatran Prešov B zdolali Tatran Prešov
Tenis: Sock uspel vo finále turnaja ATP v Paríži