Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2010

Duma posilňuje právomoci Federálnej bezpečnostiPrvým čítaním dolnej komory ruského parlamentu v piatok prešiel návrh zmeny zákona týkajúceho sa právomocí ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Nástupkyňa sovietskej KGB ...Zdieľať
duma Foto: SITA/AP

MOSKVA 11. júna (WEBNOVINY) - Prvým čítaním dolnej komory ruského parlamentu v piatok prešiel návrh zmeny zákona týkajúceho sa právomocí ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Nástupkyňa sovietskej KGB tak urobila prvý z troch krokov, ktorý jej po definitívnom schválení umožní pohotovejšie zasiahnuť voči potenciálnym páchateľom zločinov. Ďalšie parlamentné čítania o novele by mali nasledovať v priebehu budúceho týždňa. Zákon však vyvoláva kontroverzné reakcie, predovšetkým zo strany občianskych organizácií.

Ak sa podarí presadiť zmeny právnej normy o FSB, agenti tajnej služby budú môcť zadržať ľudí, u ktorých existuje podozrenie z plánovania a prípravy zločinu. Tým, ktorí sa odmietnu podriadiť ich nariadeniam, bude hroziť až 15 dní väzenia. Rusko návrhom o posilnení právomocí FSB reaguje na marcové krvavé útoky na moskovské metro a celkový nárast extrémistického násilia v krajine.

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Učebnice skončili na ÚS SR. Za dvojjazyčnosť
<< predchádzajúci článok
Preferencie Smeru opäť klesli. HZDS mimo NR SR

Duma posilňuje právomoci Federálnej bezpečnosti - diskusné fórum čitateľov