Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

Dva roky od porážky IS odkrývajú v sýrskej Rakke nové masové hrobySýrske pohotovostné zložky oznámili, že vyniesli takmer 20 ľudských tiel z najnovšie odkrytého masového hrobu v Rakke, ktorá bývala faktickým hlavným mestom kalifátu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Rakka 10. septembra (TASR) - Sýrske pohotovostné zložky oznámili, že vyniesli takmer 20 ľudských tiel z najnovšie odkrytého masového hrobu v Rakke, ktorá bývala faktickým hlavným mestom kalifátu vyhláseného teroristickou organizáciou Islamský štát (IS) na okupovaných územiach Sýrie a Iraku. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AP.


Ide už o 16. masový hrob, ktorý objavili v tomto meste, odkedy z neho pred necelými dvoma rokmi vyhnali militantov IS. Miestni predstavitelia pritom zápasia s nedostatkom prostriedkov na to, aby bolo možné nálezy pozostatkov tisícov ľudí zdokumentovať s predpokladom ich neskoršej identifikácie.

Masové hroby v parkoch a zničených budovách sú hrozivou pripomienkou násilností páchaných príslušníkmi IS, ako aj ich protivníkmi. Objavujú sa popri postupnej obnove Rakky jej obyvateľmi.

Organizácia IS sa zmocnila Rakky v januári 2014 a následne toto mesto zmenila na baštu svojho samozvaného kalifátu a dejisko zverstiev páchaných na obyvateľoch, ktorí odmietali jej extrémistickú ideológiu. Spojenými štátmi podporované a Kurdmi vedené Sýrske demokratické sily (SDF) oficiálne oznámili víťazstvo nad IS v Rakke 20. októbra 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRIESKUM: Predstavy Slovákov o dobrom dôchodku sa výrazne líšia
<< predchádzajúci článok
Bratislava chce investovať do Kamzíku

Dva roky od porážky IS odkrývajú v sýrskej Rakke nové masové hroby - diskusné fórum čitateľov