Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júna 2006

Dva roky za podplácanie policajtaDva roky podmienečne za podplácanie policajta vymeral dnes samosudca Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici 43-ročnému Zoltánovi Szabóovi z obce Vozokany v okrese Galanta. Rozsudok sudca vyhlásil ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 16. júna (WEBNOVINY) – Dva roky podmienečne za podplácanie policajta vymeral dnes samosudca Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici 43-ročnému Zoltánovi Szabóovi z obce Vozokany v okrese Galanta. Rozsudok sudca vyhlásil po tom, ako schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry a obvinený Szabó. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá.

Zamestnanec plynární Zoltán Szabó sa v marci minulého roka ako vodič služobného auta Seat Inca stal účastníkom dopravnej nehody. Pretože v dychu mu namerali 2,11 mg/l alkoholu, službukonajúceho nadporučíka chcel „obmäkčiť“ slovami, že „spravme to nejako, aby tam nebol ten alkohol, aby som neprišiel o zamestnanie“. Potom dal policajtovi do zásuvky pracovného stola osemtisíc korún. Tým spáchal trestný čin podplácania verejného činiteľa.

Szabó vykonával v plynárňach prácu, pri ktorej bolo používanie služobného vozidla nevyhnutnosťou a po nehode prišiel o vodičský preukaz i zamestnanie. Navyše pri nehode sa ťažko zranil jeho maloletý syn.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadácia F. A. Hayeka : Výsledky Politického supermarketu
<< predchádzajúci článok
Ponuka stimulov pre Irán je krokom vpred, Hirošima je mementom

Dva roky za podplácanie policajta - diskusné fórum čitateľov