Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2010

Dvadsať vozidiel NATO zhorelo. Traja sú mŕtviTraja ľudia zahynuli a ďalší utrpeli zranenia pri nedeľňajšom útoku na konvoj 20 vozidiel Severoatlantickej aliancie (NATO), ktoré viezli palivo pre Medzinárodné sily pre podporu ...Zdieľať
nato Foto: SITA, AP

ISLAMABAD 4. októbra (WEBNOVINY) - Traja ľudia zahynuli a ďalší utrpeli zranenia pri nedeľňajšom útoku na konvoj 20 vozidiel Severoatlantickej aliancie (NATO), ktoré viezli palivo pre Medzinárodné sily pre podporu bezpečnosti v Afganistane (ISAF). K útoku došlo neďaleko hlavného mesta Islamabad. Vozidlá, na ktoré ozbrojenci zaútočili molotovovými koktailmi, smerovali k hraniciam s Afganistanom po hlavnej zásobovacej trase aliancie. Tá je však momentálne zablokovaná pre uzavretý kľúčový priechod, ktorý sa rozhodla uzavrieť pakistanská vláda vo štvrtok v reakcii na cezhraničné útoky NATO. Podľa zodpovedných by sa však napätá situácia mala upokojiť a priechod do Afganistanu by mal byť v najbližšej dobe otvorený.

Dôvodom zablokovania hranice zo strany Pakistanu sú cezhraničné zásahy vrtuľníkov ISAF, ktoré údajne útočia na schovávajúcich sa teroristov. Islamabad však takéto konanie odmieta a považuje ich za zasahovanie do vnútorných záležitosti. NATO tvrdí, že musí chrániť svoju bezpečnosť za každú cenu. Ako upozornilo vo svojom pondelkovom vyhlásení pakistanské ministerstvo zahraničných vecí, incidenty sú jasným porušením mandátu Organizácie Spojených národov, na základe ktorého ISAF v Afganistane pôsobia.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Škola na Jenisejskej ponesie meno Jozefa Urbana
<< predchádzajúci článok
Brazília si nového prezidenta nezvolila

Dvadsať vozidiel NATO zhorelo. Traja sú mŕtvi - diskusné fórum čitateľov