14. augusta 2013

Dvadsaťjednotka prehrala s rovesníkmi z Talianska 1:4

Na snímke vľavo Matteo Bianchetti (Taliansko) a vpravo Michal Škvarka (Slovensko) Foto: TASR/Pavel Neubauer
Senec 14. augusta (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v prípravnom medzištátnom stretnutí v Senci s rovesníkmi z Talianska 1:4.

Naturalizovaný Brazílčan Dionatan do Nascimento Teixeira nedohral pri svojom debute v slovenskom národnom drese zápas pre červenú kartu.

Zverenci Ivana Galáda odohrajú najbližší duel v rámci kvalifikácie ME 2015 proti gruzínskej dvadsaťjednotke, ktorý je na programe 9. septembra v Myjave.

prípravný medzištátny zápas:

Slovensko "21" - Taliansko "21" 1:4 (1:2)

Góly: 15. Pauschek - 4. a 40. Crisetig (oba z 11 m), 66. Belotti, 79. Improta, ŽK: Rusov, Gyömbér, Škvarka, Pauschek, Rusnák - Fosatti, ČK: 40. Teixeira. Rozhodoval: Gil (Poľ). 2132 divákov.

Zostavy a striedania:

SR "21": Rusov - Pauschek (86. Lobotka), Gyömbér, Teixeira, Mazáň - Paur (68. Hrošovský), Lásik - Schranz (74. Malec), Škvarka (46. Ambra), Lalkovič (46. Mészároš) - Zreľák (86. Rusnák)

Taliansko "21": Bardi (81. Pigliacelli) - Piccini, Bianchetti (46. Di Lorenzo, 89. Masi), Antei, Biraghi (62. Frascatore) - Baselli (71.Benassi), Crisetig (46. Longo) - Politano (62. Improta), Battocchio (81. Piscitella), Gatto (46. Fosatti) - Belotti (71. Comi)

Prvú šancu mal hneď v 2. minúte Lalkovič, ale jeho priamy kop z 18 m Bardi s námahou vytlačil do autu. Úvodné minúty však potom patrili Talianom. Po hrubej zaváhaní slovenských stopérov sa rútil sám na bránku Politano, ktorého podľa prísneho metra hlavného arbitra zastavili v šestnástke len za cenu faulu. Následný pokutový kop bezpečne premenil Cristeig - 0:1. Slováci postupne ožili a svoje ofenzívne akcie ťahali hlavne cez Lalkoviča. Ten po rýchlom brejku vnikol v 15. minúte do šestnástky hostí a jeho prudkú prihrávku usmernil do siete pohotovo Pauschek - 1:1. Ďalší dôležitý moment prišiel až v 40. minúte, keď Teixeira zastavil v šestnástke Gatta a rozhodca nariadil nielen prísnu druhú penaltu, ale aj vylúčil naturalizovaného Brazílčana. Cristeig premenil aj druhú penaltu - 1:2. V závere polčasu mierili z gólovej parkety vedľa Belotti aj Baselli.

Slováci nastúpili bez zraneného Lalkoviča do druhého polčasu, v ktorom početné striedania lepšie prospeli hosťom. Taliani častými striedaniami dokonale využili početnú prevahu. Nebezpečnú technickú strelu Gatta v 62. minúte ešte Rusov loptu vytlačil do autu končekmi prstov. O štyri minúty neskôr sa však predral do veľkého vápna Belotti a podstrelil vybiehajúceho Rusova - 1:3. Slováci sa síce snažili až dokonca, ale proti úradujúcim vicemajstrom Európy sa na drámu už nezmohli. Navyše, po rýchlom prieniku do šestnástky zvýšil v 79. minúte na konečných 4:1 pre hostí striedajúci Improta.

Slovenská devätnástka zdolala v príprave rovesníkov z Turecka 1:0