24hod.sk    Ekonomika

25. apríla 2021

Dve turecké kryptomenové burzy skolabovali počas jedného týždňaTurecké úrady teraz požadujú rapídne zavedenie regulácie trhu a centrálna banka má zakázať kryptomeny ako formu platidla.Zdieľať
Dve turecké kryptomenové burzy skolabovali počas jedného týždňa

Nadšenci kryptomien v Turecku musia čeliť nepriaznivej realite po tom, ako dve burzy skolabovali počas jedného týždňa.


Turecko vyhlásilo medzinárodné pátranie po zakladateľovi prvej z veľkých búrz kryptomien Thodex po tom, ako prestal vyplácať peniaze klientom a utiekol z krajiny. Druhá burza Vebitcoin o niekoľko dní neskôr tiež skolabovala a jej výkonného riaditeľa podľa agentúry Bloomberg turecké úrady zatkli.

Obidve burzy boli súčasťou prudkého rozmachu kryptomien, ktoré prilákali davy Turkov v snahe ochrániť svoje úspory pred vysokou infláciou a nestabilnou menou. V marci inflácia dosiahla 16,2 %, čo je trojnásobok cieľa vlády.

Podľa Bloombergu nič nedokazuje viac nedostatočnú reguláciu trhu kryptomien než práve odhalené debakle okolo bitcoinu. Turecké úrady teraz požadujú rapídne zavedenie regulácie trhu a centrálna banka má zakázať kryptomeny ako formu platidla.

Určitou pozitívnou správou pre investorov do kryptomien je úmysel kanadskej spoločnosti 3iQ uviesť na burzu svoj bitcoinový fond v Dubaji, čím sa stane prvým fondom denominovaným v kryptomene, ktorý sa začne obchodovať na Blízkom východe.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/dve-turecke-kryptomenove-burzy-skolabovali-pocas-jedneho-tyzdna-cl753723.html