08. augusta 2009

Džudista Szakács piaty na MS kadetov v Budapešti

Na premiérových kadetských majstrovstvách sveta v džude v Budapešti si dobre počínal v sobotu v kategórii do 81 kg slovenský reprezentant Arpád Szakács, ktorý si vybojoval cenné 5. miesto. Nedávny ...

BUDAPEŠŤ 8. augusta (WEBNOVINY) - Na premiérových kadetských majstrovstvách sveta v džude v Budapešti si dobre počínal v sobotu v kategórii do 81 kg slovenský reprezentant Arpád Szakács, ktorý si vybojoval cenné 5. miesto. Nedávny víťaz Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Tampere vyhral postupne nad Dušanovom z Uzbekistanu, Slovincom Ovijačom a až prehra s maďarským reprezentantom Horváthom ho odsunula do opravných bojov. V nich porazil Rakúšana Petra Pfistermüllera za 1:17 min na ippon a dostal sa do súboja o bronz. V ňom však nestačil na Batuhana Efemgila z Turecka a podľahol mu na juko.