27. februára 2011

DŽUDO-SP: Randl vo Varšave na výbornom treťom mieste

Vynikajúci úspech dosiahol v nedeľu slovenský reprezentant v džude Milan Randl, ktorý na turnaji Svetového pohára v poľskej Varšave získal bronzovú medailu. Zverenec Mareka ...

milan randl Milan RandlFoto: VARŠAVA 27. februára (WEBNOVINY) - Vynikajúci úspech dosiahol v nedeľu slovenský reprezentant v džude Milan Randl, ktorý na turnaji Svetového pohára v poľskej Varšave získal bronzovú medailu. Zverenec Mareka Matuszeka v kategórii do 90 kg postupne vyradil Francúza Lloyda Soetensa, Ivana Remarenca z Moldavska a Ukrajinca Quedjaua Nhabaliho. V semifinále však nestačil na Taliana Roberta Meloniho a absolvoval repasáž. V nej si však poradil s Francúzom Yvesom Dafrevillom, ktorého zdolal na ippon. Randlove tretie miesto je najlepším umiestnením slovenského džudistu v tejto sezóne.

"Škoda toho semifinále. Milan bol ku koncu zápasu lepší ako jeho taliansky súper. Medaila zo Svetového pohára je však super," povedal bezprostredne po zápase pre agentúru SITA Marek Matuszek a pokračoval v hodnotení výkonov svojho zverenca v poľskej metropole: "Milan mal v prvom kole voľný žreb a čakal na súpera, vyšlo to na Francúza Soetensa, ktorého zdolala na body. Potom vyradil dvoch nepríjemných súperov z Moldavska, respektíve Ukrajiny. V semifinále mal aj smolu, ale vynahradil si to v repasáži, keď ďalšieho Francúza Dafrevilla asi za 30 sekúnd prehodil a zvíťazil na ippon. Naozaj, je to skvelý úspech."

Džudisti už v tejto sezóne zbierajú body do olympijskej kvalifikácie. Randl si tretím miestom vo Varšave vylepší postavenie v redukovanom poradí. Na OH 2012 v Londýne sa v kategórii do 90 kg predstaví 24 džudistov. "Pre Milana bol turnaj vo Varšave tretím v tomto roku. Jeho výkony neboli zlé ani na predchádzajúcich dvoch v Paríži a Düsseldorfe, ale mal smolu na náročných súperov. Verím, že ešte v tejto sezóne dokáže nazbierať dostatočný počet bodov a bez problémov sa dostane na olympijské hry do Londýna," vyjadril svoje želanie kouč Milana Randla Matuszek.

V Poľsku sa v nedeľu predstavilo ďalších päť Slovákov, ani jeden z nich však neabsolvoval viac ako jeden zápas. V rovnakej kategórii ako Randl súťažil aj Arpád Szakács, ten však prehral v 1. kole s domácim Poliakom Krzysztofom Weglarzom. Marián Benkóczky prehral v kategórii do 81 kg hneď v úvodnom kole so Švajčiarom Michom Eggerom na ippon. Rovnako v 1. kole sa s turnajom rozlúčil aj Pavol Jurčík v kategórii do 100 kg, keď nestačil na Daniela Dičeva z Bulharska. V prvom kole v rovnakej hmotnostnej kategórii prehral aj Martin Janata, nad ktorého sily bol Armén Hakob Arakeljan. Tomáš Szarka mal síce v 1. kole voľný žreb, no hneď v druhom kole prehral s Holanďanom Tobiasom Molom na ippon.