Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. novembra 2011

Dzurinda dostal medailu za prínos k rozvojovej pomociMinister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda si v sobotu prevzal z rúk profesora Vladimíra Krčméryho zlatú medailu za prínos k rozvojovej pomoci. Medailu ministrovi Dzurindovi udelila Vysoká škola ...Zdieľať
slovensko schvalilo euroval BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) - Minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda si v sobotu prevzal z rúk profesora Vladimíra Krčméryho zlatú medailu za prínos k rozvojovej pomoci. Medailu ministrovi Dzurindovi udelila Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave za jeho angažovanosť v prípade rozvojovej pomoci pre Keňu a Južný Sudán. Slávnostný ceremoniál spojený s imatrikuláciami nových študentov sa uskutočnil v aule vysokej školy.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky pod vedením Mikuláša Dzurindu podporilo v júli tri humanitárne projekty pre krajiny Afrického rohu, okrem iného aj projekt Vysokej školy sv. Alžbety v severovýchodnej Keni. Táto krajina spolu s Južným Sudánom sú zároveň prioritnými krajinami oficiálnej rozvojovej pomoci Slovenskej republiky a v oboch dlhodobo pôsobia slovenské mimovládne organizácie. Informuje o tom rezort diplomacie na svojej webovej stránke.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Američania chcú zo Sýrie urobiť druhú Líbyu, tvrdí Chávez
<< predchádzajúci článok
Rezort práce chce obmedziť možnosti dobrovoľného poistenia

Dzurinda dostal medailu za prínos k rozvojovej pomoci - diskusné fórum čitateľov