Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2010

DZURINDA O RÓMOCH: Je čas konaťV rómskej problematike treba začať konať, nevyriešia to len informácie na papieri. "Európske problémy s rómskym etnikom nevyriešia informačné ...Zdieľať
dzurinda Ilustračné foto SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - V rómskej problematike treba začať konať, nevyriešia to len informácie na papieri. "Európske problémy s rómskym etnikom nevyriešia informačné katalógy," povedal na pôde OSN v New Yorku minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda na stretnutí s generálnym tajomníkom Rady Európy Thorbjörnom Jaglandom. "Zabezpečme, aby všetky deti chodili do školy, vrátane stredných škôl. Všetky, aj všetky rómske deti. Inak budeme prešľapovať na mieste. Nestrácajme čas aktivitami, ktoré sa ukázali ako neefektívne,“ vyzval Dzurinda. Minister ponúkol generálnemu tajomníkovi spoluprácu so slovenskými expertmi, ktorí by sa podieľali na príprave riešení vzniknutej situácie. "O Rómoch sme už nahovorili dosť. Je čas konať. Toto nie je meritórne otázka ľudských práv. Podľa môjho názoru ide o kultúrny problém, ktorý musíme čím skôr vyriešiť všetci spoločne,“ dodal Dzurinda. Informácie agentúre SITA poskytol riaditeľ tlačového odboru rezortu Juraj Tomaga.

Jagland inicioval v blízkej budúcnosti stretnutie šéfov diplomacií práve pre narastajúci problém s rómskym etnikom vo Francúzsku. Európski politici chcú hľadať spoločný prístup k tejto problematike.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
bratislava-inline dnes odštartuje spoza AUPARKU
<< predchádzajúci článok
Nemeckí oceliari štrajkujú, chcú vyššie platy