Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

Dzurindov nos jasne cíti zmenuPredseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda má od rána dobrú náladu, pretože jeho nos mu už niekoľko dní celkom jasne hovorí, že bude zmena. „Slovensko potrebuje inú ...Zdieľať
dzurinda Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda má od rána dobrú náladu, pretože jeho nos mu už niekoľko dní celkom jasne hovorí, že bude zmena. „Slovensko potrebuje inú klímu, inú atmosféru, inú politiku. Pre Slovensko je dnes kľúčové, aby bola zmena. Ani v Európe nie je vývoj ružový a zdá sa, že socialisti so svojimi sladkými rečami naozaj vyčerpali svoje politické možnosti. Treba sa dať do roboty. Nevystačíme dnes so sladkými rečami,“ vyhlásil dnes Dzurinda pred novinármi po tom, ako bol voliť aj so svojou manželkou.

Dzurindu teší vysoká volebná účasť, ktorú hlási celé Slovensko. „Nechcem prepadnúť eufórii, že bude 80 percent. Možno ľudia to chcú mať za sebou, pretože je krásny víkend. Ale ľudia si uvedomili, že parlamentné voľby sú nesmierne dôležitou kľúčovou vecou v politickom systéme. S ľuďmi niečo pohlo. Majú väčší dôvod ako kedykoľvek inokedy. Dôvod je veľmi vážny, keď sa pozrieme na Slovensko, na napäté slovensko-maďarské vzťahy, ani v Európe nie je vývoj ružový,“ uviedol Dzurinda.

Tieto voľby sú podľa Dzurindu dôležité. „Každý človek, ktorý chce vidieť, videl po ostatné roky, že cesta, po ktorej kráčame, nie je ono. Nemyslím len rast nezamestnanosti a nie celkom veľkú schopnosť prijímať potrebné opatrenia, mám na mysli aj niektoré nálady medzi ľuďmi. Atmosféra, v ktorej dominuje strach, vládna politika, ktorej hlavnou črtou je nenávisť, to k ničomu dobrému viesť nemôže ani vo vnútri štátu, ani vo vzťahu k susedom na medzinárodnej politickej scéne. Tých argumentov, či by sme sa pozreli do zdravotníctva a do školstva a na korupciu, kdekoľvek inde, argumentov je veľmi veľa,“ zdôraznil.

Predvolebná kampaň sa Dzurindovi spočiatku zdala nudná, bez väčších tém, ale postupne sa zostrovala a dva politické tábory sa pomerne jasne kryštalizovali. „Vládny a opozičný,“ uviedol. Zároveň dodal, že pre neho vždy bolo kľúčové, aby sa darilo krajine, jeho vlasti.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V obci Hul povodne ľudí od volieb neodradili
<< predchádzajúci článok
Arcibiskup Bezák už odvolil, vyzýva aj ostatných

Dzurindov nos jasne cíti zmenu - diskusné fórum čitateľov