Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. februára 2019

E.Tomáš: Žiadna koaličná dohoda o voľbe kandidátov na sudcov ÚS nebolaNa snímke poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD).Zdieľať
Na snímke poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD). Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 16. februára (TASR) - Žiadna koaličná dohoda na šiestich kandidátoch na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR nebola. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to vyhlásil poslanec parlamentu Erik Tomáš (Smer-SD). Podľa poslanca Tibora Bastrnáka (Most-Híd) však v klube vnímali situáciu tak, že dohoda bola. Dodal, že Most-Híd už netrvá na verejnej voľbe.


Tomáš poprel koaličnú dohodu, o ktorej hovoril aj predseda Mosta-Híd Béla Bugár. "Žiadna koaličná dohoda na šiestich kandidátoch nebola. V poslaneckom klube Smeru-SD bol jedným z návrhov dohodnúť sa aspoň na šiestich kandidátoch. Ale ak je na tom dohoda, musia sa na tom dohodnúť lídri koaličných strán," priblížil poslanec.

V opakovanej marcovej voľbe kandidátov na sudcov ÚS bude Smer-SD podľa Tomáša presadzovať tajnú voľbu. "My sme nevolili v týchto dvoch kolách práve pre to, lebo voľba sa v poslednom možnom momente zmenila z tajnej na verejnú," uviedol.

Podľa Bastrnáka je pre Most-Híd principiálne, aby bol Ústavný súd SR funkčný. "Keď sa dohodneme v koalícii na menách, tak pokojne môžeme voliť aj tajne," vyhlásil.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stredoškoláci by za prezidenta SR volili Čaputovú, Mistríka a Kotlebu
<< predchádzajúci článok
B. BUGÁR: Nevidíme dôvod na predčasné voľby

E.Tomáš: Žiadna koaličná dohoda o voľbe kandidátov na sudcov ÚS nebola - diskusné fórum čitateľov