Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. novembra 2010

EBOR v tomto roku uvoľní pre Slovensko 90 mil. eurEurópska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) uvoľní tento rok pre Slovensko v rámci úverovej linky Slovsef II na podporu projektov energetickej efektívnosti celkovo ...Zdieľať
byty zateplovanie vystavba Ilustračné foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) - Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) uvoľní tento rok pre Slovensko v rámci úverovej linky Slovsef II na podporu projektov energetickej efektívnosti celkovo 90 mil. eur. Z toho na podporu projektov v sektore obnoviteľných zdrojov energií a rezidenčného sektora bolo určených približne 72 mil. eur a na podporu projektov energetickej efektívnosti v priemysle by malo smerovať 18 mil. eur. Vyplýva to zo zverejnených informácií.


Aktuálne je európskou rozvojovou bankou odsúhlasených pre Slovensko financovanie 65 projektov v bytovom sektore. Najčastejšie ide o zatepľovanie bytov, ktoré realizujú spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov. V súčasnosti je na financovanie projektov energetickej efektívnosti zo schválených 90 mil. eur uvoľnených 45 mil. eur.

Slovensko získava prostriedky od Európskej banky pre obnovu a rozvoj najmä na projekty súvisiace s odstavovaním dvoch jadrových blokov Atómovej elektrárne V1 Jaslovské Bohunice. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS), ktorá má okrem iného na starosti likvidáciu jadrových blokov, podpísala s EBOR celkovo 15 grantových dohôd v objeme približne 204 mil. eur.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V rieke Bodva našli mŕtvu ženu
<< predchádzajúci článok
Ceny pohonných látok v 45. týždni zväčša klesli