Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júla 2006

Egyptský prezident Mubarak kritizoval Hizballáh a HamasEgyptský prezident Husní Mubarak v utorok kritizoval militantné skupiny v Palestíne a Libanone za ich príspevok k eskalácii napätia na Blízkom východe. Straty spojené s únosmi troch izraelských vojakov ...Zdieľať

KÁHIRA 18. júla (WEBNOVINY) - Egyptský prezident Husní Mubarak v utorok kritizoval militantné skupiny v Palestíne a Libanone za ich príspevok k eskalácii napätia na Blízkom východe. Straty spojené s únosmi troch izraelských vojakov v réžii palestínskeho Hamasu a libanonského Hizballáhu sú podľa neho oveľa vyššie ako možný zisk, konštatoval Mubarak v rozhovore pre utorňajšie vydanie vládneho denníka al-Vatání al-Jom.

"Vyostrovať situáciu v záujme dosiahnutia limitovaných cieľov znamená nevšímať si hlavný palestínsky cieľ, ktorým je získanie nezávislého štátu," povedal Mubarak a dodal, že slová o "palestínskom odboji sa týkajú aj libanonského odboja," pričom "odboj by mal prihliadať na zisky a straty". Podľa Mubaraka aktivity militantných skupín prispievajú k destabilizácii regiónu, v dôsledku čoho trpia palestínski a libanonskí civilisti.

Mubarak už minulý týždeň spolu s jordánskym kráľom Abdalláhom II. upozornil, že v oblasti hrozí "skĺznutie do avanturizmu", ktorý neslúži arabským záujmom.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klienti SLSP majú v anonymných vkladoch ešte asi 1,4 mld. Sk
<< predchádzajúci článok
Microsoft dal 26 žalôb na firmy v USA za softvérové pirátstvo

Egyptský prezident Mubarak kritizoval Hizballáh a Hamas - diskusné fórum čitateľov