Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2019

Egyptský prezident Sísí sa stretol s líbyjským maršalom HaftaromEgyptský prezident Abdal Fattáh Sísí, archívna snímka.Zdieľať
Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Káhira 14. apríla (TASR) - Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí sa v nedeľu v Káhire stretol s líbyjským maršalom Chalífom Haftarom, ktorého vojsko podniká ofenzívu s cieľom ovládnuť mesto Tripolis. S odvolaním sa na štátne médiá o tom informovala agentúra AFP.


Podľa štátneho denníka al-Ahrám dvojica v prezidentskom paláci v Káhire "hovorí o poslednom vývoji v Líbyi". Viac informácií palác neposkytol.

Agentúra AFP uviedla, že Sísí je nadšeným podporovateľom jednotiek maršala Haftara.

Veliteľ tzv. Líbyjskej národnej armády (LNA) Chalífa Haftar vydal minulý štvrtok rozkaz na postup na hlavné mesto Tripolis, kde sídli medzinárodne uznaná vláda Líbye.

Líbya zažíva nepokoje a chaos od povstania podporovaného Severoatlantickou alianciou v roku 2011, počas ktorého bol zvrhnutý dlhoročný diktátor Muammar Kaddáfí. Odvtedy sa snažia získať moc a ovládnuť ropné náleziská dve súperiace vlády — medzinárodne uznaná vláda národného porozumenia sídliaca v Tripolise, alebo konkurenčná so sídlom v meste Tobruk — a s nimi prepojené ozbrojené skupiny.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Beňová: V Smere-SD sa vedú diskusie o lídrovi strany
<< predchádzajúci článok
Kompaktné SUV čoskoro prekonajú segment malých áut

Egyptský prezident Sísí sa stretol s líbyjským maršalom Haftarom - diskusné fórum čitateľov