Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. júna 2011

EK by mala dať viac peňazí na európsku územnú spoluprácuEurópska komisia by mala podľa europoslanca Vladimíra Maňku zvýšiť podiel peňazí, ktoré sú vyčlenené na európsku územnú spoluprácu v rámci celkového balíka ...Zdieľať
europska komisia Európska komisiaFoto: lupa.cz BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) - Európska komisia by mala podľa europoslanca Vladimíra Maňku zvýšiť podiel peňazí, ktoré sú vyčlenené na európsku územnú spoluprácu v rámci celkového balíka štrukturálnych fondov, a to aj na projekty zamerané na zlepšenie dopravnej infraštruktúry. Ako uviedol dnes pre agentúru SITA, v súčasnosti je to 2,5 až 7 %. „Posilnenie spolupráce medzi mestskými, prímestskými a vidieckymi oblasťami má za cieľ dosiahnuť vyrovnanejší rozvoj v daných regiónoch,“ uviedol Maňka dnes pre agentúru SITA.

Maňka tiež zdôraznil, že ak má mať pomoc chudobnejším regiónom zmysel, financie vynaložené na kohéznu politiku v rokoch 2014-2020 nesmú klesnúť pod úroveň súčasného viacročného rozpočtu. Európska štrukturálna politika významne prispieva k prekonaniu hospodárskej a finančnej krízy, pretože má tendenciu orientovať sa na inovácie a odstraňovanie rozdielov, pričom výrazne podporuje európske regióny v modernizácii infraštruktúry, zvyšovaní regionálneho inovačného potenciálu a oživení environmentálne udržateľného rozvoja. „EÚ musí podporovať rozvinutie ekonomického potenciálu a inovácií naprieč EÚ,“ dodal.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karlova Ves vypísala verejnú súťaž na údržbu zelene
<< predchádzajúci článok
FBI bude musieť doplniť svoj zoznam nahľadanejších zločincov