Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

09. februára 2006

EK schválila pomoc pre Getrag Ford Transmissions SlovakiaEurópska komisia (EK) schválila Slovensku štátnu pomoc v celkovej výške 53,5 mil. eur, čo je približne 2,014 mld. Sk, pre spoločnosť Getrag Ford Transmissions Slovakia, ktorú SR poskytne firme ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. februára (WN/SITA) - Európska komisia (EK) schválila Slovensku štátnu pomoc v celkovej výške 53,5 mil. eur, čo je približne 2,014 mld. Sk, pre spoločnosť Getrag Ford Transmissions Slovakia, ktorú SR poskytne firme prostredníctvom priameho grantu a daňových úľav. Ako EK uviedla na svojej internetovej stránke túto pomoc považuje za zlučiteľnú s pravidlami regionálnej pomoci pre veľké investičné projekty. Getrag Ford Transmissions Slovakia je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou nemeckej firmy Getrag Ford Transmissions GmbH Germany, ktorá je spoločným podnikom nemeckej firmy Getrag a americkej automobilky Ford Motor Company, pričom každý z partnerov vlastní 50 %. Getrag Ford Transmissions Slovakia stavia pri obci Kechnec na východnom Slovensku závod, v ktorom sa budú vyrábať prevodovky s duálnou spojkou pre automobily a motocyklové prevodovky. Celkové investícia by mala predstavovať 345 mil. eur, čiže približne 12,99 mld. Sk.

V rámci projektu by malo vzniknúť 750 nových pracovných miest priamo v továrni a približne 1 500 ďalších nepriamych pracovných miest. "Tento projekt povedie k vybudovaniu nového priemyselného parku, ktorý by mal pritiahnuť ďalších investorov a tým prispieť k vytvoreniu nových pracovných príležitostí a k hospodárskemu rozvoju košického regiónu, v ktorom HDP dosahuje len 44,5 % priemernej hodnoty v EÚ," konštatovala Európska komisia.

Výstavba nového závodu spoločnosti Getrag Ford Transmissions v priemyselnom parku Kechnec neďaleko Košíc sa začala v júli minulého roka. Spoločnosť očakáva v kechneckom závode ročný obrat v objeme 300 mil. až 400 mil. eur.

(1 EUR = 37,653 SKK)

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zavedenie rýchlejšieho internetu pre 40 tisíc mladých
<< predchádzajúci článok
S Pink Floydom je raz a navždy koniec