Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. mája 2019

Ekonomika Holandska pokračovala v 1. štvrťroku v stabilnom rasteAutá a cyklista prechádzajú improvizovane cez vypnutú križovatku počas výpadku dodávky elektrickej energie v Amsterdame 27. marca 2015.Zdieľať
Autá a cyklista prechádzajú improvizovane cez vypnutú križovatku počas výpadku dodávky elektrickej energie v Amsterdame 27. marca 2015. Foto: TASR/AP
Amsterdam 14. mája (TASR) - Ekonomika Holandska pokračovala v 1. štvrťroku tohto roka v stabilnom raste. Uviedol to v utorok holandský štatistický úrad.


Ako informoval, hrubý domáci produkt (HDP) Holandska vzrástol v prvých troch mesiacoch tohto roka medzikvartálne o 0,5 %. Rovnaké tempo rastu zaznamenalo Holandsko aj v poslednom štvrťroku minulého roka. V medziročnom porovnaní dosiahla ekonomika rast na úrovni 1,7 %.

Štatistický úrad zároveň zverejnil informácie o vývoji exportu za marec. Ako informoval, tempo rastu exportu sa v marci zdvojnásobilo, keď dosiahlo 1,6 %. Vo februári rástol vývoz o 0,8 %. Pod marcový vývoj sa najviac podpísali ropné produkty a stroje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predseda ukrajinského parlamentu podpísal jazykový zákon
<< predchádzajúci článok
V U. S. Steel Košice možno predĺžia štvordňový pracovný týždeň

Ekonomika Holandska pokračovala v 1. štvrťroku v stabilnom raste - diskusné fórum čitateľov