Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. septembra 2009

EP je pripravený pomôcť v maďarsko - slovenskom sporeEurópsky parlament (EP) je pripravený zúčastniť sa na trilaterálnych rokovaniach s Maďarskom a Slovenskom s cieľom prediskutovať problém týkajúci sa slovenského zákona o ...Zdieľať
Predseda EP Jerzy BuzekBRUSEL 2. septembra (WEBNOVINY) - Európsky parlament (EP) je pripravený zúčastniť sa na trilaterálnych rokovaniach s Maďarskom a Slovenskom s cieľom prediskutovať problém týkajúci sa slovenského zákona o štátnom jazyku, uviedol v stredu pre novinárov predseda EP Jerzy Buzek. Po rokovaní s maďarskou predsedníčkou parlamentu Katalinou Sziliovou povedal, že parlament sa "pozrie na problém, ktorý vznikol prijatím nového zákona," ale ako dodal, na takéto situácie má Európska únia obmedzené možnosti právneho zásahu.


Slovenský prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu jazykového zákona 17. júla. Novela od 1. septembra sprísňuje dohľad nad spisovnou slovenčinou a umožní pokutovať jej porušovanie. Pokuty môžu dosiahnuť až 5 000 €. Pokutovať by sa malo už po prvom písomnom upozornení ministerstva kultúry.

SITA_MTI

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odkryte karty: Kto má informácie, má moc. Ak neveríte, otestujte si to.
<< predchádzajúci článok
Nominácie na ocenenie IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2009