Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. augusta 2006

Ešte ako premiér, rozdal z rezervy, viac ako 26 miliónov SKMikuláš Dzurinda, ešte ako premiér, rozdal zo svojej 50-miliónovej finančnej rezervy, viac ako 26 miliónov korún. Príspevky z rezervy premiéra sa poskytujú na základe písomných žiadostí. Každá ...Zdieľať
BRATISLAVA 12. augusta (WEBNOVINY) - Mikuláš Dzurinda, ešte ako premiér, rozdal zo svojej 50-miliónovej finančnej rezervy, viac ako 26 miliónov korún. Príspevky z rezervy premiéra sa poskytujú na základe písomných žiadostí. Každá žiadosť sa posudzuje osobitne. Z rezervy premiéra sa podporujú rôzne projekty. Ide o príspevky na spoločenskú, kultúrnu či duchovnú oblasť, obnovu historických pamiatok, rozvoj cestovného ruchu, vzdelávacie projekty, charitu. Osobitne sa posudzujú aj individuálne žiadosti osôb, ktoré sú v sociálnej núdzi. Podpora smeruje do všetkých slovenských regiónov.


Dzurinda tak venoval z rezervy premiéra 100 000 korún na výrobu sochy Hansa Christiana Andersena, 200 000 korún dal na riešenie havarijného stavu výmenníkovej stanice tepla v ZŠ s MŠ v obci Nižná v okrese Tvrdošín. Dzurinda tiež podporil sumou 50 000 korún Petra Svätojánskeho z Novej Lesnej v príprave na preteky v skialpinizme. Petar Polák z Kočíc dostal od Dzurindu 20 000 korún na dofinancovanie prípravy 12-hodinového behu vo Fínsku.

Dzurinda tiež venoval peniaze cirkvi. Na obnovu Kostola sv. Martina v Hankovciach venoval 100 000 korún. Na dokončenie pastoračného centra v Cíferi dal taktiež 100 000 korún. Na obnovu kostola v Rudňanoch išlo z rezervy premiéra ďalších 100 000 korún.

Najvyššiu sumu z rezervy premiéra vo výške 600 000 korún získala obec Bajany v okrese Michalovce na úpravu futbalového ihriska a priľahlého okolia a na dokončenie stavby rozlúčkovej siene v obci.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fidel Castro chodí, rozpráva, dokonca pracuje
<< predchádzajúci článok
Budúcnosťou Palestíny je vláda národnej jednoty

Ešte ako premiér, rozdal z rezervy, viac ako 26 miliónov SK - diskusné fórum čitateľov