Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2021

Estónsko má novú vládu, krajinu po prvýkrát v histórii povedie premiérkaDve najväčšie estónske politické strany sa v nedeľu dohodli na vytvorení novej vlády, ktorú prvýkrát v histórii tejto pobaltskej krajiny povedie premiérka. Kaja Kallasová nahradí v tejto ...Zdieľať
estonia_election_glance_24832 f7fe3a7f952543e1aa26c535eca47427 676x491 24.1.2021 (Webnoviny.sk) - Dve najväčšie estónske politické strany sa v nedeľu dohodli na vytvorení novej vlády, ktorú prvýkrát v histórii tejto pobaltskej krajiny povedie premiérka.


Kaja Kallasová nahradí v tejto funkcii Jüriho Ratasa, ktorý pred necelými dvomi týždňami podal demisiu pre korupčný škandál vyšetrovaný políciou a prokurátormi v jeho Estónskej strane stredu.

Štyridsaťtriročná Kallasová je vyštudovaná právnička a bývalá poslankyňa Európskeho parlamentu. Je dcérou Siima Kallasa, jedného zo zakladateľov stredopravej Reformnej strany a niekdajšieho estónskeho premiéra (2002 - 2003).


Zdroj: Webnoviny.sk - Estónsko má novú vládu, krajinu po prvýkrát v histórii povedie premiérka © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovákov od cestovania neodradila ani pandémia, podľa analýzy lietali minulý rok až do 58 krajín
<< predchádzajúci článok
Testovanie na koronavírus v Nitre: Po troch kolách skončilo v karanténe viac ako 1 500 ľudí

Estónsko má novú vládu, krajinu po prvýkrát v histórii povedie premiérka - diskusné fórum čitateľov