Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júla 2007

EÚ navrhne v roku 2008 nové pravidlá pre letovú kontroluEurópska komisia navrhne v budúcom roku novú legislatívu na podporu snáh zintegrovať letový manažment v Európskej únii (EÚ). EÚ sa snaží roky vytvoriť jednotný letecký priestor, tzv. "Single ...Zdieľať

BRUSEL 8. júla (WEBNOVINY) - Európska komisia navrhne v budúcom roku novú legislatívu na podporu snáh zintegrovať letový manažment v Európskej únii (EÚ). EÚ sa snaží roky vytvoriť jednotný letecký priestor, tzv. "Single European Sky", kde by letoví kontrolóri lepšie spolupracovali, proces však spomalila neochota regionálnych vlád vzdať sa kontroly nad vlastným leteckým priestorom. Aerolínie z EÚ viackrát naliehali na väčšiu integráciu leteckej dopravy s tým, že 27 rôznych systémov vedie k dlhému čakaniu lietadiel vo vzduchu, zbytočným emisiám CO2, nákladom a iným nehospodárnostiam.

Poverená expertná skupina predložila odporúčania eurokomisárovi pre dopravu Jacquesovi Barrotovi, ktoré by mali pomôcť začatiu procesu integrácie. Predsedníčka expertnej skupiny Jacqueline Tammenoms Bakker uviedla, že aerolínie a pasažieri zaplatia spolu kvôli rozdrobenosti letovej kontroly každoročne zbytočných 3,3 mld. eur. Skupina odporučila EK v navrhovanej legislatíve regulovať monopolné postavenia v letovom manažmente a podporovať znižovanie nákladov. Takáto legislatíva by podľa predsedníčky expertnej skupiny podporila fúzie spoločností letovej kontroly a tým celkovo urýchlila integráciu.

SITA, Reuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deti privolali českú políciu k taške s hlavou mladej ženy
<< predchádzajúci článok
Odhady daňových príjmov neznamenajú priestor na výdavky

EÚ navrhne v roku 2008 nové pravidlá pre letovú kontrolu - diskusné fórum čitateľov