Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. mája 2019

EÚ predĺžila platnosť sankcií voči sýrskemu režimu o jeden rokEÚ, ilustračná snímkaZdieľať
EÚ, ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Brusel 17. mája (TASR) - Rada Európskej únie predĺžila v piatok platnosť reštriktívnych opatrení EÚ voči sýrskemu režimu do 1. júna 2020.


Vzhľadom na to, že represie voči sýrskemu obyvateľstvu pokračujú, EÚ sa v súlade so svojou stratégiou pre Sýriu rozhodla ponechať v platnosti reštriktívne opatrenia voči sýrskemu režimu a jeho podporovateľom. Rada to uviedla v tlačovej správe.

Rada tiež vypustila zo zoznamu päť zosnulých osôb, ako aj jeden subjekt, ktorý už neexistuje, a jeden subjekt, voči ktorému už neexistujú dôvody na uplatňovanie reštriktívnych opatrení. Zoznam v súčasnosti zahŕňa 270 osôb a 70 subjektov, na ktoré sa vzťahuje zákaz cestovania a zmrazenie aktív, keďže sú zodpovedné za násilné represie voči civilnému obyvateľstvu v Sýrii, majú z režimu prospech alebo ho podporujú alebo sú s takýmito osobami a subjektmi spojené.

V súčasnosti platné sankcie voči Sýrii zahŕňajú okrem iného ropné embargo, obmedzenie určitých investícií, zmrazenie aktív sýrskej centrálnej banky v EÚ, obmedzenia vývozu zariadení a technológií, ktoré by sa mohli použiť na vnútornú represiu, ako aj zariadení a technológií určených na sledovanie či odpočúvanie internetovej alebo telefonickej komunikácie.

EÚ je naďalej odhodlaná nájsť trvalé a dôveryhodné politické riešenie konfliktu v Sýrii, ako sa vymedzuje v rezolúcii Bezpečnostnej rady OSN č. 2254 a v Ženevskom komuniké z roku 2012.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd zamietol žalobu Ludovika Energy voči MŽP v kauze Jahodná
<< predchádzajúci článok
Británia varovala osoby s dvojakým občianstvom pred cestou do Iránu

EÚ predĺžila platnosť sankcií voči sýrskemu režimu o jeden rok - diskusné fórum čitateľov