Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. januára 2021

Európa je pripravená obnoviť vzťahy s USA. Znova sa nadýchneme čerstvého vzduchu, vraví TuskEurópska únia je pripravená spolupracovať s novým americkým prezidentom Joeom Bidenom a obnoviť vzťahy so Spojenými štátmi americkými a tiež ...Zdieľať
biden_inauguration_19368 14648a2bde154f849fa050d5e8c19cd2 676x465 20.1.2021 (Webnoviny.sk) - Európska únia je pripravená spolupracovať s novým americkým prezidentom Joeom Bidenom a obnoviť vzťahy so Spojenými štátmi americkými a tiež posilniť význam Severoatlantickej aliancie.


V súvislosti s Bidenovou inauguráciou to v stredu vyhlásil portugalský premiér António Costa, ktorého krajina je v súčasnosti predsedníckou krajinou EÚ. Informuje o tom portál politico.eu.

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas, ktorý bol otvoreným kritikom predošlého prezidenta USA Donalda Trumpa, na Twitteri uviedol, že teraz bude potrebné nájsť spoločnú pôdu.

„USA sa vrátia do Svetovej zdravotníckej organizácie a opäť sa pripoja k dohode o boji proti klimatickým zmenám. Nebudeme vždy súhlasiť s novou administratívou, ale budeme sa všemožne snažiť, aby sme našli riešenia," vyjadril sa šéf nemeckej diplomacie.

Donald Tusk, šéf Európskej ľudovej strany, ktorá je najväčšou skupinou v Európskom parlamente, na mikroblogovacej sieti napísal, že „sa znova nadýchneme čerstvého vzduchu" a zaželal veľa šťastia Joeovi Bidenovi a jeho viceprezidentke Kamale Harrisovej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európa je pripravená obnoviť vzťahy s USA. Znova sa nadýchneme čerstvého vzduchu, vraví Tusk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerka Kolíková vníma niektoré časti výzvy sudcov ako demagógiu a vytváranie paniky
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo reaguje na výzvu ľudí z oblasti práva na zachovávanie princípov právneho štátu

Európa je pripravená obnoviť vzťahy s USA. Znova sa nadýchneme čerstvého vzduchu, vraví Tusk - diskusné fórum čitateľov