Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. októbra 2022

Europoslanci vyzvali na zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine, falošné referendá v štyroch oblastiach považujú za neplatnéPoslanci Európskeho parlamentu vyzvali na masívne zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine. V tlačovej správe o tom informoval tlačový atašé EP na SlovenskuZdieľať
gettyimages 1388111835 676x451 6.10.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali na masívne zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine. V tlačovej správe o tom informoval tlačový atašé EP na Slovensku Ján Jakubov.


Europoslanci vyzvali členské štáty a ďalšie krajiny podporujúce Ukrajinu, aby výrazne zvýšili svoju vojenskú pomoc, najmä v oblastiach požadovaných ukrajinskou vládou. „Váhajúce“ členské štáty by podľa nich mali poskytnúť svoj spravodlivý diel potrebnej vojenskej pomoci, ktorá pomôže skrátiť vojnu.

V uznesení prijatom vo štvrtok európski zákonodarcovia zároveň označili falošné referendá v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Záporožskej oblasti za neplatné. Odsúdili tiež nedávne hrozby Ruska o použití jadrových zbraní a označili ich za „nezodpovedné“ a „nebezpečné“.

Vyzývajú členské štáty a medzinárodných partnerov, aby pripravili rýchlu a rozhodnú reakciu v prípade, že Rusko uskutoční jadrový útok na Ukrajinu.Zdroj: Webnoviny.sk - Europoslanci vyzvali na zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine, falošné referendá v štyroch oblastiach považujú za neplatné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi Krupinou a Dobrou Nivou sa čelne zrazil kamión s autom (foto)
<< predchádzajúci článok
Obvinili vodiča, ktorý v Čadci zrazil na chodníku matku s dieťaťom (foto)