|  | 
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|  | ||||||
|  Piatok  31.10.2025 | Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
|  | ||||||
|  Meniny má Aurélia | Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
|  Úvodná strana |  Včera  Archív správ  Nastavenia |  |  Kontakt |  Inzercia | 
|  | 
10. mája 2019
Európska komisia predĺžila Jánovi Figeľovi mandát osobitného vyslanca
S českým aktivistom Petrom Jašekom, ktorý bol odsúdený na doživotie v Sudáne v r. 2017, následne omilostený prezidentom Bašírom na základe medzinárodného tlaku.
Zdieľať
 S českým aktivistom Petrom Jašekom, ktorý bol odsúdený na doživotie v Sudáne v r. 2017, následne omilostený prezidentom Bašírom na základe medzinárodného tlaku.  Foto: archív JF
S českým aktivistom Petrom Jašekom, ktorý bol odsúdený na doživotie v Sudáne v r. 2017, následne omilostený prezidentom Bašírom na základe medzinárodného tlaku.  Foto: archív JFV nedávnom období podnikol Ján Figeľ pracovné cesty do Indie, Izraela, Palestíny, Bahrajnu a Spojených arabských emirátov. V minulosti mal významný podiel na prepustení väzňov svedomia v Iráne, Sudáne, na Kube. V týchto dňoch sa podieľa na záchrane pakistanskej kresťanky Ásije bíbí, ktorá bola odsúdená na trest smrti za údajné rúhanie a po deviatich rokoch oslobodená.
Ján Figeľ bol vymenovaný 6. mája 2016 na návrh predsedu EK Jeana-Clauda Junckera. V rámci EK je špeciálnym poradcom chorvátskeho komisára Nevena Mimicu, ktorý je zodpovedný za medzinárodnú spoluprácu a rozvoj.
 Ján Figeľ, archívna fotografia Foto: archív JF
Ján Figeľ, archívna fotografia Foto: archív JFZdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR


 Regióny
 Regióny


 Mobilná verzia
 Mobilná verzia 
  
 


