Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

23. februára 2012

Európska komisia vraj počíta s poklesom ekonomiky eurozónyEurópska komisia (EK) pravdepodobne upraví smerom nadol hospodársky výhľad eurozóny v tomto roku. Informoval o tom vo štvrtok taliansky denník Il Sole 24 Ore, pričom sa odvolával na návrh prognózy, ...Zdieľať
burza MILAN 23. februára (WEBNOVINY) - Európska komisia (EK) pravdepodobne upraví smerom nadol hospodársky výhľad eurozóny v tomto roku. Informoval o tom vo štvrtok taliansky denník Il Sole 24 Ore, pričom sa odvolával na návrh prognózy, ktorú má komisia zverejniť neskôr počas dňa. V jesennej prognóze predpovedala komisia eurozóne v tomto roku rast na úrovni 0,5 %, podľa aktualizovaného odhadu má však ekonomika menovej únie klesnúť o 0,3 %.


V prípade Talianska komisia počíta s oslabením výkonu ekonomiky o 1,3 %, kým vlani na jeseň ešte očakávala mierny rast o 0,1 %. Výhľad rastu najväčšej európskej ekonomiky Nemecka vraj komisia zníži na 0,6 % zo skoršie uvádzaných 0,8 %.

Francúzska ekonomika má v roku 2012 porásť o 0,4 %, čo je menej ako 0,6 % v skoršom odhade. Španielsku komisia zhorší prognózu na pokles o 1 % z predchádzajúceho odhadu rastu na úrovni 0,7 %, informoval taliansky denník.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úver takmer dva milióny eur využije Komárno na rekonštrukciu
<< predchádzajúci článok
Bratislavčania sa vlani najviac sťažovali na výtlky