04. decembra 2020

Európska liga: Futbalisti Slavie Praha postúpili do šestnásťfinále

Vo štvrtkovom zápase 5. kola zdolali doma Hapoel Beer Ševa.

Futbalisti Slavie Praha postúpili z C-skupiny do šestnásťfinále Európskej ligy 2019/2020. Vo štvrtkovom zápase 5. kola zdolali doma Hapoel Beer Ševa 3:0. Na jar sa predstaví aj Leverkusen, ktorý v druhom stretnutí "céčka" uspel v Nice 3:2.

Úradujúci český majster rozhodol už v prvom polčase, keď sa v rozmedzí piatich minút presadili Abdallah Sima a Nicolae Stanciu. Sima v závere zápasu pridal aj tretí zásah Slavie Praha.

Príležitosť na postup premárnil Neapol, ktorý v dueli F-skupiny viedol v Alkmaare 1:0, ale v druhom polčase inkasoval a napokon remizoval 1:1. V drese "partenopei" bol na lavičke náhradníkov slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Neapol o účasť v ďalšej fáze zabojuje v poslednom kole doma proti San Sebastianu. Ten iba remizoval na svojej pôde s Rijekou 1:1.

Omonia Nikózia aj so Slovákmi Tomášom Hubočanom a Michalom Ďurišom dosiahla prvé víťazstvo v EL. V E-skupine si poradila s PAOK Solún 2:1. Hubočan absolvoval plnú minutáž, Ďuriš nastúpil v 59. minúte. Nedarilo sa v D-skupine Lechu Poznaň s kapitánom Ľubomírom Šatkom, ktorý prehral v Lisabone s Benficou 0:4.

Hráči AC Miláno postúpili z H-skupiny do šestnásťfinále, keď vo štvrtkovom zápase doma zvíťazili nad Celticom Glasgow 4:2. Z "háčka" ide ďalej aj Lille, ktoré zdolalo Spartu Praha 2:1.

Sparta prišla v 65. minúte o vylúčeného Ondřeja Čelůstku, no vzápätí otvorila skóre vďaka Ladislavovi Krejčímu II. Postup zo skupiny zabezpečil pre Lille a v konečnom dôsledku aj AC Miláno "dvojgólový" Burak Yilmaz. V drese Sparty absentovali zranení Slováci Lukáš Štetina i Dávid Hancko. Milánčania prehrávali v 14. minúte 0:2. Ešte do prestávky však vyrovnali a po zmene strán dokonali obrat vďaka zásahom Jensa Haugeho a Brahima Diaza.

Divoký zápas zažil Linz v J-skupine, ktorý dokázal doma remizovať s Tottenhamom 3:3. Rakúšania v 87. minúte prehrávali 2:3, ale v nadstavenom čase dokázali vybojovať bod. Ani to im však napokon nestačilo a ďalej ide Tottenham, ktorý má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Rozhodol o tom triumf lídra tabuľky Antverp nad Ludogorcom Razgrad 3:1. Aj belgický tím má istotu účasti v šestnásťfinále.

Na jar bude pokračovať i Villarreal, ktorý zdolal Sivasspor 1:0 a zaistil si prvenstvo v I-skupine. V L-skupine dosiahol Liberec cenné víťazstvo v Gente 2:1, ale v súťaži po skupinovej fáze skončí. Na treťom mieste zaostáva za druhou CZ Belehrad o štyri body. Srbi remizovali s Hoffenheimom 0:0 a obaja postúpili. V drese Liberca odohral celý zápas slovenský reprezentant Martin Koscelník, jeho krajan Jakub Hromada nastúpil v 67. minúte.

5. kolo skupinovej fázy EL 2020/2021

A-skupina

CFR Kluž - CSKA Sofia 0:0

ČK: 85. Chipciu (Kluž) po druhej ŽK

AS Rím - Young Boys Bern 3:1 (1:1)

Góly: 44. Mayoral, 59. Calafiori, 81. Džeko - 34. Nsame, ČK: 83. Camara (Young Boys)

Góly: 26. Kamara, 47. Ndoye - 22. Diaby, 32. Dragovič, 51. Baumgartlinger

Slavia Praha - Hapoel Beer Ševa 3:0 (2:0)

D-skupina

Glasgow Rangers - Standard Liege 3:2 (2:2)

Góly: 39. Goldson, 45.+1 Tavernier (z 11 m), 63. Arfield - 6. Lestienne, 41. Čop

AEK Atény - SC Braga 2:4 (1:3)

Góly: 31. Oliveira, 89. Vasilantonopoulos - 8. Tormena, 10. Esgaio, 45. Horta, 83. Galeno

Zorja Luhaňsk - Leicester City 1:0 (0:0)

AC Miláno - Celtic Glasgow 4:2 (2:2)

Góly: 24. Calhanoglu, 26. Castillejo, 50. Hauge, 82. Diaz - 7. Rogič, 14. Edouard

tabuľka:

1. OSC Lille 5 3 2 0 12:5 11 *

2. AC Miláno 5 3 1 1 11:7 10 *

3. Sparta Praha 5 2 0 3 10:11 6

4. Celtic Glasgow 5 0 1 4 7:17 1

I-skupina

Karabach Agdam - Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:1)

LASK Linz - Tottenham Hotspur 3:3 (1:1)

Góly: 42. Michori, 84. Eggestein, 90.+3 Karamoko - 45.+2 Bale (z 11 m), 56. Son Heung-Min, 87. Ali (z 11 m)

Royal Antverpy - Ludogorec Razgrad 3:1 (1:0)

Gól: 22. Vizinger

Feyenoord Rotterdam - Dinamo Záhreb 0:2 (0:1)

Góly: 60. Jaremčuk - 32. Mara, 55. Yusuf

/M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada (obaja Liberec) nastúpil v 67. minúte/

CZ Belehrad - TSG 1899 Hoffenheim 0:0