25. februára 2022

Európska liga UEFA: Barcelona vyhrala v Neapole a postúpila do osemfinále

Barcelona sa ujala vedenia už v 8. minúte. Po zle zahratom rohu Lorenza Insigneho založili hostia rýchly protiútok, ktorý zakončil gólom Jordi Alba.

Futbalisti FC Barcelona sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy UEFA. V odvete play off zvíťazili na pôde SSC Neapol 4:2, v úvodnom zápase na Camp Nous sa zrodila remíza 1:1. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka opäť nefiguroval na súpiske Neapola pre svalové zranenie.

Pred úvodným výkopom obe mužstva protestovali proti ruskej invázii na území Ukrajiny. V strede ihriska rozvinuli transparent s nápisom "Zastavte vojnu". Barcelona sa ujala vedenia už v 8. minúte. Po zle zahratom rohu Lorenza Insigneho založili hostia rýchly protiútok, ktorý zakončil gólom Jordi Alba. O päť minúte neskôr zvýšil na 2:0 technickou strelou Frenkie de Jong. Neapol znížil po premenenej penalte Insigneho, no krátko pred odchodom do kabín Gerald Pique opäť zabezpečil Barcelone dvojgólový náskok. V 59. minúte viedli Katalánci po góle gabonského kanoniera Pierrea-Americka Aubameyanga 4:1, Matteo Pollitano už iba skorigoval prehru Neapola.

Do osemfinále postúpili aj FC Sevilla, Atalanty Bergamo, RB Lipsko, FC Porto, Real Betis a Glasgow Rangers. Seville po domácom víťazstve 3:1 stačila v odvete play off na pôde Dinama Záhreb na postup aj prehra 0:1. Atalanta triumfovala na štadióne Olympiakosu Pireus 3:0, v Bergame pred týždňom uspela 1:0.

Lipsko po domácej remíze 2:2 s Realom Sociedad San Sebastian vyhralo na horúcej baskickej pôde 3:1. Porto uhralo na Stadio Olimpico proti Laziu Rím remízu 2:2. Glasgow Rangers po víťazstve 4:2 na ihrisku Borussie Dortmund posunula ďalej domáca remíza 2:2. Žreb osemfinále je na programe v piatok o 12.00 SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

odvetné zápasy play off o osemfinále Európskej ligy:

SSC Neapol - FC Barcelona 2:4 (1:3)

Góly: 23. Insigne (z 11 m), 82. Politano - 8. Alba, 13. De Jong, 45. Pigue, 59. Aubameyang

/prvý zápas: 1:1, postúpila Barcelona/

Glasgow Rangers - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)

Góly: 22. a 57. Tavernier (prvý z 11 m) - 31. Bellingham, 52. Malen

/prvý zápas: 2:4, postúpil Glasgow/

Real Betis - Zenit Petrohrad 0:0

/prvý zápas: 3:2, postúpil Betis/

Sporting Braga - Šeriff Tiraspoľ 2:0 (2:0), 3:2 po 11 m rozstrele -

Góly: 17. Medeiros, 43. Horta