Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júna 2022

Európska únia sľúbila zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine a adresovala výzvu RuskuEurópska únia vyhlásila, že bude „rýchlo" pracovať na zvýšení vojenskej pomoci Ukrajine a na ďalšej finančnej podpore. Po prvom dni dvojdňového ...Zdieľať
belgium_russia_ukraine_war_41798 484ef94a49124e68ad87222a486a4812 676x435 24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia vyhlásila, že bude „rýchlo" pracovať na zvýšení vojenskej pomoci Ukrajine a na ďalšej finančnej podpore.


Po prvom dni dvojdňového samitu Európska rada vo štvrtok večer uviedla: „Európska únia je silne zaviazaná poskytovať ďalšiu vojenskú podporu, aby pomohla Ukrajine uplatňovať svoje prirodzené právo na sebaobranu pred ruskou agresiou a na ochranu svojej územnej integrity a suverenity." Informuje o tom portál cnn.com.


Európska rada zároveň vyzvala Rusko, aby okamžite ukončilo útoky na poľnohospodárske zariadenia a odblokovalo Čierne more, hlavne prístav Odesa, v záujme umožnenia exportu obilia, pričom Moskvu obvinila z globálnej krízy potravinovej bezpečnosti.

„Využívaním potravín ako zbrane vo svojej vojne proti Ukrajine je Rusko jediné zodpovedné za globálnu krízu potravinovej bezpečnosti, ktorú vyprovokovalo," uviedla Európska rada.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia sľúbila zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine a adresovala výzvu Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelenskyj sa prihovoril europarlamentu a poďakoval každej členskej krajine EÚ za podporu (video)
<< predchádzajúci článok
Pád Hegerovej vlády si želá takmer 57 percent občanov Slovenska, častejšie ženy a menej vzdelaní