Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. júna 2021

Európsky digitálny COVID pas budú mať občania Slovenska k dispozícii od 1. júlaEurópsky digitálny COVID pas bude na Slovensku kompletne pripravený k 1. júlu. Ten by mal občanom uľahčiť cestovanie medzi krajinami Európskej únie. Vo štvrtok o tom informovali štátny tajomník ...Zdieľať
gettyimages 1222618836 676x451 17.6.2021 (Webnoviny.sk) - Európsky digitálny COVID pas bude na Slovensku kompletne pripravený k 1. júlu. Ten by mal občanom uľahčiť cestovanie medzi krajinami Európskej únie.


Vo štvrtok o tom informovali štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus, štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík, štátny tajomník ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Marek Antal a generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva Peter Ferjančík.

Tí sa stretli na zasadnutí Strategickej komisie pre európske záležitosti.

„Dokončili sme vývoj všetkých potrebných častí IT systémov, ktoré budú slúžiť na podporu digitálneho zeleného certifikátu. V najbližších dňoch by mali prebiehať testy s tým, že by sme mali byť plne pripravený k 1. júlu,“ povedal Ferjančík.

Štátni tajomníci však apelovali na občanov, aby pre šíriaci sa delta variant koronavírusu obmedzili cestovanie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európsky digitálny COVID pas budú mať občania Slovenska k dispozícii od 1. júla © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úradom práce pribudne nová úloha, klientom budú poskytovať dlhové a rodinné poradenstvo
<< predchádzajúci článok
Národná kriminálna agentúra rozšírila veľkopodnikateľovi Jozefovi Brhelovi obvinenie

Európsky digitálny COVID pas budú mať občania Slovenska k dispozícii od 1. júla - diskusné fórum čitateľov