Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2013

Európsky mechanizmus pre stabilitu potrebuje retroaktivituEurópsky mechanizmus pre stabilitu (ESM) musí byť oprávnený priamo rekapitalizovať banky, ktoré bojujú s dlhmi vytvorenými v minulosti, a nie iba tie, ktoré riešia novovzniknuté ťažkosti. ...Zdieľať
jean claude juncker BRUSEL 10. januára (WEBNOVINY) - Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM) musí byť oprávnený priamo rekapitalizovať banky, ktoré bojujú s dlhmi vytvorenými v minulosti, a nie iba tie, ktoré riešia novovzniknuté ťažkosti.


Vo štvrtok to uviedol šéf skupiny ministrov financií krajín eurozóny (Eurogroup) Jean-Claude Juncker. "Hlavnou je teraz otázka zdedených problémov a to, či by sme mali obmedziť intervencie ESM len na nové problémy," povedal Juncker.

"Myslím si, že v mechanizme musí existovať určitý stupeň retroaktivity, inak v prevažnej miere stráca zmysel," dodal. O tejto otázke by sa podľa jeho očakávaní malo rozhodnúť počas prvých troch mesiacov tohto roka.

Jean-Claude Juncker, ktorý by mal tento mesiac odstúpiť z funkcie šéfa Eurogroup, sa vyjadril aj k osobe svojho nástupcu a prakticky potvrdil očakávania, že ním bude holandský minister financií Jeroen Dijsselbloem.

"So svojím nástupcom sa porozprávam v jazyku, ktorý sa používa v Beneluxe," povedal Juncker. Medzi krajiny Beneluxu patrí Belgicko, Holandsko a Luxembursko.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Tel Avive vybuchlo auto, gangster unikol istej smrti
<< predchádzajúci článok
Grécku ekonomiku čaká pokles o takmer päť percent

Európsky mechanizmus pre stabilitu potrebuje retroaktivitu - diskusné fórum čitateľov