01. septembra 2007

Európsky Superpohár po piaty raz do vitríny AC Miláno

Európsky futbalový Superpohár sa po rekordný piaty raz sťahuje do vitríny talianskeho veľkoklubu AC Miláno. V tradičnom súboji aktuálneho víťaza Ligy majstrov a úradujúceho šampióna Pohára UEFA ...

MONACO 31. augusta (WEBNOVINY) - Európsky futbalový Superpohár sa po rekordný piaty raz sťahuje do vitríny talianskeho veľkoklubu AC Miláno. V tradičnom súboji aktuálneho víťaza Ligy majstrov a úradujúceho šampióna Pohára UEFA zvíťazili v piatok na štadióne Luisa II. v Monaku Milánčania nad tímom FC Sevilla 3:1 (0:1). Zverenci trénera Carla Ancelottiho otočili skóre v druhom polčase, keď v krátkom časovom úseku v 55. a 62. min boli strelecky úspešní útočník Filippo Inzaghi a český obranca Marek Jankulovski. V 87. min potom ešte pridal tretí gól do siete brankára Palopa najlepší futbalista uplynulej sezóny Ligy majstrov Kaká. Sevillu dostal ešte v 14. min I. polčasu do vedenia Brazílčan Renato, ktorý otváral skóre duelu o Superpohár aj pred rokom, keď bola súperom Sevillčanov v španielskom derby FC Barcelona. Vtedy však zverenci trénera Juandeho Ramosa napokon uspeli celkovým skóre 3:0.

Piatkový súboj v Monaku sa niesol aj v smútočnom tóne. Na znak piety za nedávno zosnulým obrancom Sevilly Antoniom Puertom sa stretnutie začalo minútou ticha. Navyše hráči oboch tímov mali na rukávoch čierne pásky.

AC Miláno - FC Sevilla 3:1 (0:1)
Góly: 55. F. Inzaghi, 62. Jankulovski, 87. Kaká - 14. Renato, ŽK: 7. Gattuso - 68. Duda, 70. Poulsen, rozhodoval: Konrad Plautz (Rak.), 18 000 divákov

AC Miláno: Dida - Oddo, Kaladze, Nesta, Jankulovski - Ambrosini, Pirlo, Gattuso (73. Emerson) - Kaká, Seedorf (89. Brocchi) - F. Inzaghi (88. Gilardino)
FC Sevilla: Palop - Daniel Alves, Escudé (83. Luis Fabiano), Martí (65. Keržakov), Dragutinovič - Jesús Navas, Poulsen, Duda (74. Maresca) - Renato - Keita, Kanouté