Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. septembra 2013

Eurovízna pesničková súťaž 2014 bude v KodaniDánska speváčka Emmelie de Forest sa stala víťazkou tohtoročného kola pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest s pesničkou Only Teardrops 18. mája 2013 vo švédskom Malmö.Zdieľať
Dánska speváčka Emmelie de Forest sa stala víťazkou tohtoročného kola pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest s pesničkou Only Teardrops 18. mája 2013 vo švédskom Malmö. Foto: TASR/AP
Kodaň 2. septembra (TASR) - Dejiskom Eurovíznej pesničkovej súťaže 2014 bude dánska metropola. Oznámila to dnes dánska verejnoprávna vysielacia spoločnosť DR. Citovala výkonnú producentku budúcoročnej súťaže, Pernille Gaardbo, ktorá povedala, že súťažiaci sa stretnú v Kodani 10. mája.


Dánsko získalo právo usporiadať 59. ročník súťaže, pretože jeho reprezentantka Emmelie de Forest vyhrala s piesňou Only Teardrops tohtoročné kolo súťaže, ktoré sa konalo vo švédskom Malmö.

"Kodaň je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Európe a má všetko, čo treba na usporiadanie akcie takéhoto rozsahu," doplnil ju výkonný manažér súťaže Jon Ola Sand.

Mesto hostilo Eurovíznu pesničkovú súťaž v minulosti už dvakrát, v rokoch 1964 a 2001 a bolo tiež miestom osláv 50. výročia založenia súťaže v roku 2005.

Ďalšie dánske mestá, ktoré sa uchádzali o usporiadanie súťaže v roku 2014, boli Horsens a Herning, napísala agentúra DPA.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojtěch Dyk chystá návrat na slovenské pódiá
<< predchádzajúci článok
Pamätník umeleckej rodine Kronerovcov odhalia už tento týždeň