Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. marca 2012

Eurozóna schválila pre Grécko prvú splátku z novej pomociKrajiny eurozóny formálne schválili druhý balíček núdzovej pomoci pre Grécko v sume 130 mld. eur, ktorý krajine zabezpečí financie do roku 2014. Oznámil to v stredu vo vyhlásení šéf skupiny ministrov ...Zdieľať
grecko BRUSEL 14. marca (WEBNOVINY) - Krajiny eurozóny formálne schválili druhý balíček núdzovej pomoci pre Grécko v sume 130 mld. eur, ktorý krajine zabezpečí financie do roku 2014. Oznámil to v stredu vo vyhlásení šéf skupiny ministrov financií eurozóny Jean-Claude Juncker.


"Členské krajiny eurozóny dnes formálne schválili druhý program pre Grécko," konštatoval Juncker. Ďalej uviedol, že vlády štátov eurozóny zároveň odsúhlasili uvoľnenie prvej splátky pre Atény v sume 39,4 mld. eur z dočasného eurovalu, čiže z Európskeho fondu finančnej stability (EFSF).

Formálne ukončenie schvaľovacích procedúr nasleduje po tom, ako ministri financií eurozóny na pondelkovej schôdzke dosiahli politickú dohodu o tom, že Grécku ďalšie peniaze požičajú.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Regulácia prepojovacích poplatkov vyvoláva rôzne reakcie
<< predchádzajúci článok
Obamov Havaj získal Romney

Eurozóna schválila pre Grécko prvú splátku z novej pomoci - diskusné fórum čitateľov